На 29 юни отбелязваме Националния ден на безопасността на движението по пътищата, а инициативата е на Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“.
В началото на лятната ваканция и в израз на съпричастност, учениците от училищата в община Тетевен отправиха призив към водачите на превозни средства – „СПРИ, детето запази!“. За целта те залепиха тематични стикери върху дрехите си, за да акцентират вниманието на обществото към безопасността на движението по пътищата. Средностатистически именно през месеците юли и август настъпват най-много инциденти със загинали и ранени на пътя.
На този ден, на територията на цялата страна, са предвидени редица прояви и инициативи, с които да се засили вниманието на обществото към проблемите на пътната безопасност. Много от инициативите неслучайно поставят фокус към децата и младежите. По данни на СЗО, нараняванията при ПТП в световен мащаб са водещата причина за смъртност във възрастовата група от 5 до 29 години.