40 са новите положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч, 14 са в община Тетевен

Реклама

Към 12,00 часа на 27 ноември общо диагностицираните случай в област Ловеч са 1283, активните случаи са 555, като 97 от тях на болнично лечение, а 458 на домашно лечение и изолация. Излекуваните са 666. Общият брой на карантинираните лица в областта е 693. Починалите до момента са 62.

Новодиагностицираните случаи са 49 разпределени както следва:

За Община Ловеч – 24 случая

Реклама

  • жена на 68 г. от с. Малиново
  • жена на 72 г. от с. Деветаки
  • дете на 6 г.  от с. Радювене
  • 11 жени на възраст от 47 до 65 г. от гр. Ловеч
  • 10 мъже на  възраст от 26 до 67 г. от гр. Ловеч

За Община Троян – 6 случая

  • мъж на 51 г. от с. Дебнево
  • жена на 77 г. от с. Орешак
  • мъж на 71 г. от с. Врабево
  • мъж на 33 г. от гр. Троян
  • 2 жени на възраст 63 до 81 г. от гр. Троян

За Община Тетевен – 14 случая

  • жена на 72 г. от с. Голяма желязна
  • жена на 71 г. от с. Гложене
  • мъж на 42 г. от с. Рибарица
  • 5 мъже на възраст от 52 до 88 г. от гр. Тетевен
  • 6 жени на възраст от 37 до 77 г. от гр. Тетевен

За Община Луковит – 1 случай

  • мъж на 27 г. от с. Петревене

За Община Ябланица – 1 случай

  • жена на 61 г. от гр. Ябланица

За Община Априлци – 1 случай

  • жена на 80 г. от гр. Априлци

За Община Летница – 1 случай

  • мъж на 49 г. от гр. Летница

За Община Угърчин – 1 случай

  • мъж на 59 г. от с. Драгана

От тях са хоспитализирани  10 души, всички останали са на домашно лечение и изолация. Новозаразени от семейни огнища са 4 души, останалите нямат епидемиологична връзка.

На 24.11.2020 година и на 26.11.2020г. са потвърдени 2 случая с положителни PCR проби и един положителен случай с бърз антигенен тест от медицинския персонал (медицинска сестра и санитари) в отделение по ортопедия и травматология на МБАЛ «Проф. Д-р П. Стоянов» Ловеч АД. Със заповед на директора на Регионална здравна инспекция Ловеч отделението е поставено под карантина за 48 часа, считано от 15,00 часа на 26.11.2020г. до получаване резултатите от изследванията по PCR методика на целия медицински и немедицински персонал. Пациентите, нуждаещи се от спешно лечение в отделение по ортопедия и травматология до 15.00 часа на 28.11.2020 година ще бъдат насочвани към Клиника по ортопедия и травматология на УМБАЛ „Д-р Георги Странски“ Плевен.

Новодиагностицирани са четирима учители от Ловеч – от училище и трима от детска градина, поради преустановяване работата на училища и детски градини допълнителни мерки няма да се предприемат.

Починалите са:

  • жена на  84 г. от гр. Ловеч с придружаващи заболявания  диабети сърдечно заболяване
  • жена на 77 г. от с. Гложене с придружаващи заболявания диабет, сърдечно заболяване и хронично белодробно заболяване
  • мъж на 71 г. от гр. Ловеч с придружаващо сърдечно заболяване и хронично хематологично заболяване
  • мъж на 66 г. от гр. Ловеч с придружаващи диабет и сърдечно заболяване
  • мъж на 78 г. от гр. Луковит с придружаващо сърдечно заболяване.
Реклама