петък, юни 26, 2026

72 нови положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

На 16 ноември 2021 на територията на Област Ловеч са диагностицирани 72 души. Хоспитализираните са 12, останалите са на  домашно лечение и изолация. 17 лица са от 11 семейни огнища, останалите нямат епидемиологична връзка помежду си.

Регистрираната 14-дневна заболеваемост за Област Ловеч към 16.11.2021 е 678  на 100 хил.население.

Новодиагностициран е лекар, фелджер и мед. сестра от гр. Ловеч.  

Случаите са от 8 общини на областта и са разпределени както следва:

За община Априлци –  гр. Априлци – 3

За община Летница –  3 случая – с. Крушуна – 2, гр. Летница – 1

За община Ловеч – 30 случая – с. Лисец – 2, с. Деветаки – 1, с. Хлевене – 1, гр. Ловеч –  26 случая

За община Луковит – 6 случая – с. Петревене – 1, с. Бежаново – 1, с. Дерманци -1 гр. Луковит – 3

За община Тетевен – 2 случая – с. Галата – 1, гр. Тетевен – 1

За община Троян – 17 случая – с. Орешак –1, гр. Троян – 16

За община Угърчин – 3 случая – с. Драгана – 2, с. Катунец – 1  

За община Ябланица – 8 случая –  с. Г.Брестница – 1, с. Златна Панега – 3, с. Брестница – 1, гр. Ябланица – 3

Към 11,30 часа на 17 ноември 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 9477. Активните случаи са 945, от които 749 на домашна изолация и лечение и 196 хоспитализирани. Излекуваните лица са 7929, под карантина са 1146 души, починалите са 603.

На 17 ноември 2021 година в системата са отразени починали от и със COVID: мъж на 58 г. от с. Баховица без придружаващи заболявания и жена на 89 г. от гр. Ловеч с хронично бъбречно заболяване.  

Реклама

77-годишна жена е леко пострадала след удар от кола на пешеходна пътека

На 15 ноември около 16.00ч. на кръстовище в Тетевен, 23-годишен водач на лек автомобил при приближаване към пешеходна пътека е ударил с огледалото си за обратно виждане 77-годишна пешеходка.

Водачът е тестван за алкохол, като пробата му е отрицателна, а жената е леко пострадала. На 23-годишния мъж е съставен акт за нарушение на ЗДВП.

Реклама

Коалицията ГЕРБ-СДС отново е първа политическа сила в Община Тетевен

При 100% обработени СИК протоколи в РИК, коалиция ГЕРБ-СДС за пореден път печели най-много гласове както в Община Тетевен, така и в област Ловеч.

В Община Тетевен коалиция ГЕРБ-СДС печели убедително с 8% разлика пред втория. Коалицията получи 24.59% или 1544 от гласовете на избирателите. На втората позиция се нареди ДПС с 16.61% или 1043 гласа, а трети останаха от „Продължаваме промяната“ с 16 % или 1005 гласа. На четвърта позиция остана партия БСП с 15.41% или 968 гласа, а след тях се нареди ПП Има такъв народ – с 9.19% или 577 гласа. От Демократична България събраха 3.07%, Изправи се БГ! Ние идваме! – 2.96 %, Възраждане – 2.62% и ВМРО – 2%.

В област Ловеч коалиция ГЕРБ-СДС събра 11 401 гласа или 27.81% и убедително зае първата позиция с близо 6% преднина. На второ място с 9 076 гласа или 22.14% остана „Продължаваме Промяната“.     

На трето място се подреди БСП ЗА БЪЛГАРИЯ с 5 766 гласа или 14.06%, а четвърти останаха от ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД с 4 339 гласа или 10.58%. На пето място избирателите поставиха „Движение за права и свободи“ – ДПС с 3 324 гласа или 8.11%. След това са ВЪЗРАЖДАНЕ с 1 875 гласа или 4.57% и ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) с 1 591 гласа или 3.88%.

Реклама

Служителите на РУ Тетевен установиха извършител на кражба и задържаха младеж с канабис

След проведени оперативно-издирвателни мероприятия от служители на РУ Тетевен, 47-годишен мъж е установен като извършител на кражба на портфейл със сумата от 500 лв. Деянието е станало на 11 ноември в с. Български извор. По случая е започнала проверка и работа продължават служителите на РУ Тетевен.

20-годишен от плевенско село е задържан за срок до 24 часа в РУ Тетевен, след като на 12 ноември при извършена му полицейска проверка е установен да държи в джоб на яке 15 топчета със суха, зелено-кафява, тревиста маса -канабис. По случая е образувано досъдебно производство и работата продължават служителите на РУ Тетевен.

Реклама

53 нови положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

На 11 ноември 2021 на територията на Област Ловеч са диагностицирани 53 души. Хоспитализираните са 10, останалите са на  домашно лечение и изолация. 8 лица са от 7 семейни огнища, останалите нямат епидемиологична връзка помежду си.

Регистрираната 14-дневна заболеваемост за Област Ловеч към 11.11.2021 е 746  на 100 хил.население.

Случаите са от 7 общини на областта и са разпределени както следва:

За община Априлци –  гр. Априлци – 3

За община Ловеч – 19 случая – с. Славяни – 1, с. Горан – 1, с. Казачево, с. Хлевене – 1 гр. Ловеч –  15 случая

За община Луковит – 3 – с. Бежаново – 1, гр. Луковит – 1  

За община Тетевен – 7 случая –  с. Глогово – 2 , с. Градежница – 1, гр. Тетевен – 4

За община Троян – 19 случая – с. Орешак – 1, с. Балабанско –1, с. Врабево  – 1, с. Борима – 1, с. Голяма Желязна – 2, с. Чифлик – 1,  гр. Троян –12

За община Угърчин – с. Славщица – 1      

За община Ябланица – с. Малък извор – 1  

Към 11,00 часа на 12 ноември 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 9256. Активните случаи са 1031, от които 833 на домашна изолация и лечение и 198 хоспитализирани. Излекуваните лица са 7635, под карантина са 1323 души, починалите са 590.

На 12 ноември 2021 година в системата са отразени починали от и със COVID: мъж на 75 г. от с. Глогово, на 65 г. от с. Горан и на 77 г. от с. Черни Осъм с придружаващо сърдечно заболяване, мъж на 62 г. от Български извор с диабет и сърдечно заболяване.

Реклама

АПИ: Републиканските пътища вече са в режим на зимно поддържане. Шофьорите да подготвят автомобилите

От 12 ноември e въведено зимното поддържане за републиканските пътища. Областните пътни управления следят метеорологичните прогнози по райони и са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на настилките във високопланинските райони и проходите, където има предпоставки за хлъзгавост и заледявания особено рано сутрин, когато температурите са доста по-ниски. Целта е превантивните, а след това и снегопочистващите дейности да започват максимално бързо при прогноза за влошаване на времето, за да се осигури проходимостта на пътищата.

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира всички шофьори да подготвят автомобилите си за движение при зимни условия, да не чакат първите минусови температури и да следят за доброто техническо състояние на превозното средство. Нека да тръгват на път само с подходящи гуми, да карат внимателно, със съобразена скорост, да спазват правилата за движение, необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Блокирането на движението от автомобили, които не са подготвени за движение при зимни условия, затруднява работата на специализираната техника и възпрепятства пътуването на всички останали шофьори.

В поддържането на 20 000 км републикански пътища през зимните месеци ще участват между 2500-3000 снегопочистващи машини – снегорини, техника за разпръскване на пясък и т. н. По опорните пунктове има инертни материали – сол, пясък, калциев двухлорид за обработка на настилките, като доставките за зимен сезон 2021/2022 продължават. За началото на зимния сезон към момента са осигурени над 89 000 тона пясък, близо 68 000 тона сол и близо 3000 тона химически вещества. В периода 26 октомври – 3 ноември са извършени проверки на наличната техника и суровини за зимно поддържане, каквито се предприемат всяка година. В проверките са участвали представители на областните пътни управления и областните дирекции на МВР. Проверките по райони от областните пътни управления ще се извършват всеки месец.

Реклама

Млад мъж е загинал при пътен инцидент край с. Златна Панега

Днес, около 12.10ч. на ПП I-3 край с.Златна Панега, челно са се ударили лек автомобил „Ауди“, с водач 21-годишен и товарен автомобил управляван от 51-годишен мъж. По първоначална информация след сблъсъка лекия автомобил се е ударил в още един товарен автомобил. При инцидента тежко е пострадал водачът на „Ауди“-то, който е починал в линейка на път към болнично заведение.

Временно участъкът е ограничен за движение на превозни средства, като екипи на Пътна полиция пренасочват трафика и в двете посоки през село Брестница.

По случая е образувано досъдебно производство и се изясняват всички обстоятелства около пътното произшествие.

Реклама

46 нови положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

На 10 ноември 2021 на територията на Област Ловеч са диагностицирани 46 души. Хоспитализираните са 13, останалите са на  домашно лечение и изолация. 7 лица са от 5 семейни огнища, останалите нямат епидемиологична връзка помежду си.

Регистрираната 14-дневна заболеваемост за Област Ловеч към 10.11.2021 е 783 на 100 хил. население.

Няма новодиагностицирани медицински лица и учители.

Случаите са от 8 общини на областта и са разпределени както следва:

За община Априлци –  гр. Априлци – 3

За община Летница –  с. Горско Сливово – 1

За община Ловеч – 14 случая – с. Славяни – 1, с. Баховица – 2,  гр. Ловеч –  11 случая

За община Луковит – 8 – с. Дерманци – 2, гр. Луковит -6  

За община Тетевен – 7 случая – с. Галата – 2, с. Глогово – 1 , с. Рибарица – 2, гр. Тетевен – 2

За община Троян – 8 случая – с. Орешак – 3, с. Бели Осъм –1 , гр. Троян – 4

За община Угърчин – 3 случая – с. Драгана -2, гр. Угърчин – 1      

За община Ябланица – 2 случая – с. Брестница – 1, гр. Ябланица – 1 

Към 11,00 часа на 11 ноември 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 9210. Активните случаи са 1067, от които 860 на домашна изолация и лечение и 207 хоспитализирани. Излекуваните лица са 7557, под карантина са 1407 души, починалите са 586.

На 11 ноември 2021 година в системата са отразени починали от и със COVID: мъж на 89 г. от гр. Троян с хронично неврологично заболяване, мъж на 39 г. от гр. Тетевен без придружаващо заболяване, жена на 84 г. от с. Калейца придружаващо сърдечно и хронично неврологично заболяване и мъж на 78 г. от гр. Ловеч с придружаващи сърдечно, хронично-белодробно заболяване и диабет.  

Реклама

Бойко Борисов: Дойдох в Тетевен, за да окажа подкрепа на кмета на града д-р Мадлена Бояджиева

Вчера лидерът на ГЕРБ – Бойко Борисов бе на посещение в гр. Тетевен, за да окаже подкрепа на кмета д-р Мадлена Бояджиева и да повдигне актуални въпроси около предстоящите избори. Ето какво каза г-н Борисов:

Дойдох в Тетевен, за да окажа подкрепа на кмета на града д-р Мадлена Бояджиева, след като и тя беше ударена от юмрука на Радев и Рашков. Пазете се от репресиите на властта! Няма да им се плашите! Не съм виждал толкова полиция да има по трасето, по което се движа, дори когато бях премиер. Нека ме пазят. Демокрация по Радевски се казва това. С основен солист, диригент и изпълнител – Бойко Рашков, подчерта Борисов.

Голяма беля ни правят социологическите агенции. Виждайки такава преднина, управляващите се озлобяват и ходят да мачкат хората. ДАНС влизат по общини, МВР викат наши хора на разпити. Нанков и Аврамова можеха да ги викнат и в понеделник за обяснения, но всичко се прави предизборно с цел пропаганда, каза още Борисов.

Зам.-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев се възмути, не че не се отговаря, а че се карат когато се задават въпроси. „Ако някой е силен той вярва в подкрепата на хората, а този който е слаб – действа с репресии.“

По отношение на предстоящите избори той отбеляза следното: Ние сме за машинно гласуване, разчитайки да е честно, почтено и да няма репресии.

ЦИК трябва да отговорят защо има повече машини за гласуване, магнитни карти и флашки, отколкото са определени по закон? Вярно ли е, че на територията на България са пристигнали 28 кашона с близо 16 хиляди флашки? Тези флашки ще бъдат ли използвани на изборите на 14 ноември? Вярно ли е, че са разтоварени в митнически склад на аерогарата и са оформени като цесия, за да не се виждат документално? Радев и Рашков знаят ли за тях? Отговорникът за изборите е Бойко Рашков и ние му нямаме доверие, подчерта лидерът на ГЕРБ.

Възмущението ми достига връхна точка, като твърдят, че тези допълнителни нелегални машини са докарани, за да бъдат използвани за резервни части на легалните машини. Кой нормален човек си купува два телефона, за да използва части от единия, да подменя на другия? Това е чудовищна фалшификация, която се подготвят да направят, отбеляза бившият премиер.

По думите му: С цялото си нахалство хората на Радев са обявили ново теглене на дълг са седмицата след изборите. С това ще задължат децата ни с над 2 милиарда лева само за месец. Кой ще връща после тези чудовищни дългове? Това, което Радев и компания ще изпукат сега, не се знае за какво ще се харчи? Нали събираха повече пари? Нали уж Спецов и компания бяха много по-добри и събираха повече приходи? В такъв случай защо теглят нови дългове при тези високи лихви?

Кога Христо Иванов и останалите ни опоненти ще вземат отношение по новите дългове, по COVID-кризата, по чудовищната инфлация?!? Не ги ли интересуват тези въпроси, каза още Борисов.

Опонентите ни искат само да изчегъртват, но ние ще работим с всички българи. Искаме само да са честни изборите, за да се отчете правилно волята на хората, добави още лидерът на ГЕРБ.

Цялото видео вижте тук: https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/videos/302666198186298/?d=n

Реклама

По обвинение на Окръжна прокуратура-Ловеч бе осъден мъж за отглеждане и държане на марихуана

По обвинение на Окръжна прокуратура-Ловеч, 32-годишен мъж бе осъден за отглеждане и държане, с цел разпространение, на марихуана и за държане на прекурсори, съоръжения и материали за производство на наркотични вещества. За извършените деяния той е осъден на една година лишаване от свобода и глоба в размер на 10 000 лева.

Р.Д. бе признат за виновен за това, че от неустановена дата до 25.03.2021 г. в къща и в отделни масивни постройки в имот в с. Черни Вит, Ловешка област, собственост на друго лице, ползвани от обвиняемия, без надлежно разрешително, издадено от органите по Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, произвел и държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества в големи размери – канабис, както и за това, че държал съоръжения и материали за производството му.

По делото е установено, че произведеният и държан канабис е с нето тегло 21 577,6 грама на стойност 129 465,60 лева. Откритите съоръжения за производство на наркотични вещества са на обща стойност 109 810,94 лева, а материалите за производство на наркотични вещества – 12 806,16 лева. Престъплението е квалифицирано по чл. 354а, ал. 2, изр. 1, предл. 1, вр. ал. 1, изр. 1, предл. 1 и предл. 4-то и изр. 2 предл. 2 и предл. 3 от НК.

Р.Д. е осъден и за това, че от неустановена дата до 25.03.2021 г. в имот в с. Черни Вит отглеждал 1037 броя растения от рода на конопа с нетно тегло 1894,222 гр. на стойност 11 365,33 лв., в нарушение на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите правила – престъпление по чл. 354в, ал. 1, предл. 2 и предл. 5-то от НК.

Обвиняемият е с мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Делото е приключило след одобрено от съда споразумение, което има последица на влязла в сила присъда.

Реклама

Времето

Тетевен
ясно небе
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
72 %
0.5kmh
1 %
пт
28 °
сб
29 °
нд
29 °
пн
31 °
вт
32 °