четвъртък, юни 25, 2026

45 са новите положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

На 22 април на територията на Област Ловеч са диагностицирани 45 нови положителни случая за COVID-19, от които 8 души са хоспитализирани. Разпределени са, както следва:

За община Ловеч – 15 случая

  • жена на 66 г. от с. Александрово
  • мъж на  67 г. от с. Лисец
  • 2 жeни на 62 и 82 г. от с. Лисец
  • 2 жени на 70 и 71 г. от с. Радювене
  • 5-ма  мъже на възраст от 39 до 73 г. от гр. Ловеч
  • 4 жени на възраст от 31 до 76 г. от гр. Ловеч

За община Троян – 14 случая

  • 2 жени на 47 и 49 г. от с. Орешак
  • 2-ма мъже на  27 и 39 г. от с. Орешак
  • жена на 57 г. от с. Черни Осъм
  • 5-ма мъже на възраст от 38 до 62 от гр. Троян
  • 3 жени на 32, 67 и 78 г. от гр. Троян
  • ученик на 13 г. от гр. Троян

За община Тетевен –  1 случай

  • жена на 30 г. от с. Гложене

За община Луковит –  12 случая

  • 7 мъже на възраст от 39 до 73 г.- поредни случаи от ДПБ г. Карлуково
  • жена на 76 г. от с. Ъглен
  • мъж на 64 г. от с. Дерманци
  • мъж на 52 г. от с. Торос
  • мъж на 68 г. от с. Петревене
  • жена на 63 г. от гр. Луковит

За община Априлци –  1 случай

  • жена на 75 г. от гр. Априлци

За община Летница –  1 случай

  • мъж на 59 г. от с. Крушуна

За община Ябланица –  1 случай

  • жена на 59 г. от с. Дъбравата

От новодиагностицираните 4 лица са от 2 семейни огнища, останалите новодиагностицирани нямат епидемична връзка.

Новодиагностицираните медицински лица са лекар от ЦСМП-Ловеч и мед. сестра от гр. Троян.

Новодиагностициран e учител от с. Черни Осъм. При епидемиологичното проучване е установено, че не се налага прилагане на допълнителни мерки.

Дигностициран като положителен за Ковид е и 13 годишен ученик от с. Черни Осъм, паралелката ще бъде поставена под карантина за 10 дни.

Всички контактни лица са проучени и карантинирани.

Към 11,00 часа на 23 април 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 5183. Активните случаи са 729, от които 561 на домашна изолация и лечение и 168 хоспитализирани. Починалите лица до момента са 307. Излекуваните лица са 4191. Под карантина са 965 лица.

Починалите за денонощието са:

  • мъж на 89 г. от гр. Ловеч-няма данни за придружаващи заболявания
  • мъж на 58 г. от гр. Ловеч-без придружаващи заболявания
  • мъж на 62 г. от гр. Тетевен с придружаващо сърдечно заболяване
  • жена на 85 г. от с. Дъбен с придружаващо сърдечно заболяване
Реклама

Лазарки посетиха Община Тетевен

В навечерието на един от големите Великденски празници – Лазаровден, Община Тетевен бе навестена от лазарки от НУ „Хаджи Генчо”- гр. Тетевен. Спазвайки ритуала, пременени в традиционни носии, нагиздени с венчета от цветя, те бяха заедно със своя учител – Станислава Стоянова и изпълниха празнични песни и танци за здраве и късмет. Те отправиха и своите пролетни благопожелания към ръководството и служителите на администрацията.

С изпълненията си малките лазарки внесоха много цвят и добро настроение в сградата на Община Тетевен, а кметът – д-р Мадлена Бояджиева ги дари с лакомства и им пожела весели великденски празници.

След края на празничната програма бе спазен един от най-вълнуващите от всички ритуали за деня – плетенето на венците от набраните цветя и пускането им в реката. Пускането на венец от девойка в реката символизира желанието й да се задоми, а това е и своеобразно състезание, тъй като венецът излязъл най-напред по течението на реката, определя коя мома първа ще се задоми.

Реклама

Проведе се традиционната кампания за пролетно почистване на община Тетевен

На 22 април – Международния ден на Земята, на територията на община Тетевен се проведе традиционната кампания за пролетно почистване на населените места. Събитието се проведе по инициатива на кмета д-р Мадлена Бояджиева, а в него се включиха кметствата – Голям извор, Черни Вит, Български извор, Дивчовото и Рибарица. Участие взеха всички училища в Тетевен, както и НУ „Л. Каравелов“ – Бабинци, ОУ „Васил Левски“ – Голям извор, НЧ „Съгласие-1869“ – Тетевен, служители от администрацията, доброволци.

В гр. Тетевен бяха почистени – пътят от общежитието на НПГГСД „Сава Младенов“ до кв. „Пеновото“, пътят от кв. „Козница“ до водопад „Скока“, ул. „Вършец“, включително паметника на Петко Страшния, пътят от началото на Пладнището до Скрибътна и др.

Бяха почистени речни корита, крайпътни пространства, места за почивка и отдих, детски площадки, паметници, градинки, а събраните отпадъци бяха извозени от фирма Обединение „Консорциум Чистота Тетевен“.

За първи път Денят на Земята се отбелязва на 22 април 1970 г. в САЩ и Канада. Милиони северно американци участват в демонстрация и настояват политици, държавници, бизнес среди да включат в своите приоритети опазването на околната среда. През 1990 г. празникът на нашата планета е обявен за международен, като България се включва в отбелязването му през 1992 г. Целта е да се обединят хората на планетата в защита на околната среда.

Реклама

Премиерът Борисов: Осигурихме допълнителни 50 лева към пенсиите и за месец май

„Отпускаме допълнителни 50 лева към пенсиите и за месец май. Средствата са в размер на 104 400 000 лева и ще бъдат изплатени на всички пенсионери независимо от размера на техните пенсии“. Това заяви премиерът Бойко Борисов по време на извънредното правителствено заседание, което се проведе днес чрез видеоконферентна връзка.

Министър-председателят подчерта, че близо година правителството осигурява добавката от 50 лева за възрастните хора и разходите за нея вече надхвърлят 1 милиард лева. Премиерът напомни още, че в условията на пандемия подкрепа получават не само българските пенсионери, но и работещите на първа линия в борбата с COVID-19, както и бизнесът.

Допълнителната сума ще бъде изплатена на близо 2 100 000 пенсионери. Тази подкрепа за пенсионерите е част от пакета със социално-икономически мерки, които правителството реализира заради пандемията.

В рамките на днешното заседание правителството прие и друго решение, съгласно което Министерството на образованието и науката получава управлението върху имоти – публична държавна собственост, намиращи се в столичния район „Младост“. Досега имотите са управлявани от Министерството на отбраната и Министерството на културата. „Окрупняват се два терена за изграждането на френското училище „Виктор Юго“ – един ангажимент, който сме поели към френската страна“, изтъкна министърът на образованието и науката Красимир Вълчев.

Реклама

22-годишен мъж от Тетевен без книжка е задържан за шофиране на мотоциклет, който няма регистрация

22-годишен мъж от Тетевен е задържан за срок до 24 часа в местото районно управление на МВР. На 21 април около 18.00ч. той е установен да управлява мотоциклет, който не е регистриран по съответния начин, а водачът непритежава свидетелство за правоуправление.

По случая е образувано досъдебно производство и работата продължава.

Реклама

35 са новите положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

На 21 април на територията на Област Ловеч са диагностицирани 35 нови положителни случая за COVID-19, от които 10 души са хоспитализирани. Разпределени са, както следва:

За община Ловеч – 13 случая

  • мъж на 47 г. от с. Дойренци
  • жена на 81 г. от с. Дренов
  • жена на 77 г. от с. Смочан
  • мъж на  74 г. от с. Българене
  • жeна на 70 г. от с. Българене
  • жена на 77 г. от с. Сливек
  • 5 мъже на възраст от 38 до 71 г. от гр. Ловеч
  • 2 жени на 56 и 64 г. от гр. Ловеч

За община Троян – 13 случая

  • жена на 52 г. от с. Добродан
  • мъж на  62 г. от с. Борима
  • жена на 74 г. от с. Балабанско
  • мъж на  80 г. от с. Балабанско
  • жена на  34 г. от с. Калейца
  • мъж на  43 г. от с. Калейца
  • мъж на  58 г. от с. Шипково
  • жена на 36 г. от с. Черни Осъм
  • мъж на  60 г. от с. Черни Осъм
  • 2-ма мъже на 34 и 59 от гр. Троян
  • жена на 34 г. от гр. Троян
  • ученик на 17 г. от гр. Троян

За община Тетевен –  3 случая

  • мъж на 62 г. от с. Черни Вит
  • 2-ма мъже на 64 и 84 г. от гр. Тетевен

За община Луковит –  2 случая

  • мъж на 66 г. от с. Бежаново. Ябланица
  • жена на 70 г. от гр. Луковит

За община Априлци –  3 случая

  • жена на 69 г. от гр. Априлци
  • 2-ма мъже на 38 и 76 г. от гр. Априлци

За община Ябланица –  1 случай

  • мъж на 51 г. от гр. Ябланица

От новодиагностицираните 10 лица са от 8 семейни огнища, останалите новодиагностицирани нямат епидемична връзка.

Новодиагностицирани са двама учители от гр. Троян. При епидемиологичното проучване е установено, че не се налага прилагане на допълнителни мерки.

Дигностициран като положителен за Ковид е и 17 годишен ученик, който е на дистанционно обучение-налагат се мерки само в семейството.

Всички контактни лица са проучени и карантинирани.

Към 11,00 часа на 22 април 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 5183. Активните случаи са 725, от които 547 на домашна изолация и лечение и 178 хоспитализирани. Починалите лица са 303. Излекуваните лица са 4155. Под карантина са 941 лица.

Починал е  мъж на 82 г. от с. Дренов-няма данни за придружаващи заболявания.

Реклама

Започна ремонтът на ул. „Отец Паисий“ в кв. Полатен

Кметът на Община Тетевен д-р Мадлена Бояджиева и зам.-кметът Тони Стоев направиха проверка по напредъка на строително-ремонтните работи на ул. „Отец Паисий“ в кв. Полатен. Представител на фирмата изпълнител ги запозна с текущите дейности по обекта, какви трудности срещат и какво предстои в близките дни.

Улицата се нуждаеше от основен ремонт, а той вече е факт. Обектът е на стойност 585 000 лв. с ДДС и се финансира от Инвестиционната програма на Община Тетевен със средства, осигурени с ПМС. Това е една от най-дългите улици в квартал Полатен – 648 м, а ремонтът ще осигури по-добър достъп и комфорт на хората, живеещи тук, подчерта д-р Бояджиева по време на огледа.

Предвижда се да бъдат изградени подпорни стени, да се извърши ремонт на съществуващи водостоци, ще бъдат положени бордюри с тротоари, както и асфалтова настилка, допълни д-р Бояджиева.

Реклама

40 са новите положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

На 20 април на територията на Област Ловеч са диагностицирани 40 нови положителни случая за COVID-19, от които 19 души са хоспитализирани. Разпределени са, както следва:

За община Ловеч – 19 случая

  • 2-ма мъже на 72 и 81 г. от с. Горан
  • 2 жeни на 63 и 73 г. от с. Дойренци
  • мъж на 52 г. от с. Дойренци
  • жена на 69 г. от с. Соколово
  • мъж на  51 г. от с. Лисец
  • жeна на 78 г. от с. Лисец
  • жeна на 71 г. от с. Радювене
  • 4 мъже на възраст от 46 до 79 г. от гр. Ловеч
  • 5 жени на възраст от 23 до 70 г. от гр. Ловеч
  • ученик на 15 г. от гр. Ловеч

За община Троян – 15 случая

  • мъж на 68 от с. Борима
  • мъж на  46 г. от с. Орешак
  • 5 мъже на възраст от 32 до 84 от гр. Троян
  • 8 жени на възраст от 32 до 79 г. от гр. Троян

За община Тетевен –  2 случая

  • 2 жени на 42 и 70 г. от гр. Тетевен

За община Луковит –  1 случай

  • мъж на 79 г. от с. Ъглен

За община Априлци –  2 случая

  • жена на 53 г. от гр. Априлци
  • мъж на 71 г. от гр. Априлци

За община Летница –  1 случай

  • жена на 78 г. от с. Крушуна

От новодиагностицираните 6 лица са от 3 семейни огнища, останалите новодиагностицирани нямат епидемична връзка.

Новодиагностициран е учител от детска градина в гр. Троян, децата и помощният персонал он групата са карантинирани за период от 10 дни като контактни.

Дигностициран като положителен за Ковид е и 15 годишен ученик в VIII клас от гр. Ловеч,учениците от паралелката са поставени под карантина.

Всички контактни лица са проучени и карантинирани.

Към 11,00 часа на 21 април 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 5152. Активните случаи са 746, от които 560 на домашна изолация и лечение и 186 хоспитализирани. Починалите лица са 302. Излекуваните лица са 4104. Под карантина са 954 лица.

Починалите за денонощието са:

  • жена на 72 г. от с. Дерманци с придружаващи диабет, сърдечно и хронично бъбречно заболяване;
  • мъж на 84 г. от с. Умаревци   с придружаващо сърдечно заболяванем
  • мъж на 78 г. от гр. Троян с придружаващо сърдечно заболяване
  • жена на 66 г. от гр. Троян с придружаващо сърдечно заболяване и диабет
  • жена на 59 г. от с. Ломец с придружаващо сърдечно, хронично белодробно заболяване и диабет
Реклама

До 19 ч. днес ще бъде ограничено движението от 35-ти до 30-ти км на АМ „Хемус“ в посока София

До 19 ч. днес – 21 април, ще бъде ограничено движението между 35-ти и 30-ти км на АМ „Хемус“ в посока София за калибриране на осветителната система в тунел „Витиня“. Трафикът ще се пренасочва по обходен маршрут – от пътна връзка при 35-ти км по първокласен път I-I Ботевград – София до пътна връзка „Витинска река“ при 30-ти км, където отново ще се включва в АМ „Хемус“.

Реклама

Община Тетевен и БалБок Инженеринг АД организираха мобилен пункт за безплатно приемане на опасни отпадъци от домакинствата

На 20 април Община Тетевен и БалБок Инженеринг организираха Мобилен събирателен пункт за безплатно приемане на опасни отпадъци от домакинствата. Това е първата дата от предвидените две, като следващият пункт ще бъде на 8 септември 2021 г.

На площад „Сава Младенов“ от 10:00 до 16:00 часа бяха предадени общо 21,600 кг опасни битови отпадъци. Сред тях опаковки, съдържащи остатъци от опасни вещества или замърсени с такива; луминесцентни тръби и други отпадъци, съдържащи живак; лекарствени продукти.

Националната Система за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата успешно функционира в страната от 2014 г. насам и към настоящия момент покрива над 2.5 млн. жители. Тя обхваща не само разделното събиране, но и всички дейности по окончателно обезвреждане на събраните опасни битови отпадъци.

Реклама

Времето

Тетевен
ясно небе
28.3 ° C
28.3 °
28.3 °
56 %
1.7kmh
0 %
чт
30 °
пт
31 °
сб
29 °
нд
28 °
пн
30 °