петък, юни 26, 2026

РУ Тетевен е провело специализирана полицейска операция, насочена срещу престъпността в малките населени места

На 17 февруари, на територията обслужвана от РУ Тетевен е проведена специализирана полицейска операция, насочена срещу престъпността в малките населени места.

В хода на предприетите действия полицейските служители са извършили проверка на 97 МПС и 124 лица, като за установени нарушения са съставили 14 акта по ЗБЛД и ЗДВП и 33 глоби с фиш.

Реклама

Беше отстранена опасна скала близо до екопътека ,,Под пръските на водопада“

На 16.02.2021 г. в Община Тетевен е подаден сигнал за откъсната скала в местността Козница, близо до екопътека ,,Под пръските на водопада“. След оглед и установяване на високата опасност, на 17.02.2021 г. от Община Тетевен са предприели незабавни действия по отстраняване и обезопасяване на участъка.

Служителите са установили и други потенциални скални свлачища в района, за които днес /18.02.2021 г./ ще се извършат действия по отстраняването им.

Реклама

19-годишен младеж задържан за шофиране без книжка

19-годишен младеж е задържан за срок до 24 часа в РУ Тетевен, след като на 15 февруари, около 21.44ч., в с. Гложене е установен да управлява лек автомобил без да притежава свидетелство за правоуправление. Той е бил и с наложено наказание за лишаване от право да управлява МПС, в срок от една година.

По случая в РУ Тетевен е образувано бързо производство.

Реклама

11 са новите положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

Към 10 часа 16 февруари 2021 г. общо диагностицираните случаи в област Ловеч са 2638, активните случаи са 150, като 53 от тях на болнично лечение, а 97 на домашно лечение и изолация. Излекуваните са 2329. Общият брой на карантинираните лица в областта е 294.

На 15  февруари са новодиагностицирани 11 случая, разпределени както следва:

За Община Ловеч – 1 случай

  • мъж на  77 г. от гр. Ловеч

За Община Троян – 2 случая

  • мъж на  61 г. от гр. Троян
  • жeна на 44  г. от гр. Троян

За Община Луковит – 4 случая

  • мъж на 50 г. от с. Румянцево
  • жена на 71 г. от с. Торос
  • мъж на 63 г. от с. Ъглен
  • жена на  58 г. от с. Дерманци

За Община Ябланица – 2 случая

  • 2 жени на 71 и 74 г. от с. Добревци

За Община Априлци – 1 случай

  • мъж на 74 г. от гр. Априлци

За Община Летница – 1 случай

  • мъж на 40  г. от гр. Летница

1 от новодиагностицираните лица е от семейно огнище, останалите нямат епидемиологична връзка. 6 лица са хоспитализирани, останалите са на домашна изолация и лечение. Контактните лица са установени и карантинирани.

Няма новодиагностицирани учители и медицински лица и няма починали лица за денонощието.

Реклама

Наблюдава се нарастване на заболяемостта от коронавирусна инфекция в област Ловеч

В област Ловеч се наблюдава нарастване на заболяемостта от коронавирусна инфекция, аналогично на страната. 14-дневната заболяемост към 14 февруари е 93,87 на 100 хил.души население при 75 на 100 хил.  към 7 февруари.

Заболяемостта от ОРЗ и грип показва намаление през изтеклата седмица  –  109,73 на 10 хил. души население при 127,6 за предходната.

Към 11 часа 15 февруари 2021 г. общо диагностицираните случаи в област Ловеч са 2623, активните случаи са 148, като 49 от тях на болнично лечение, а 99 на домашно лечение и изолация. Излекуваните са 2316. Общият брой на карантинираните лица в областта е 294. За денонощието няма починали и новодиагностицирани учители и медицински лица.

На 14  февруари e диагностициран мъж на 89 г. от с. Ъглен. Мъжът е от семейно огнище и е хоспитализиран.

Реклама

Oт днес още 42 000 ученици учат присъствено, а само за месец бизнесът е подкрепен с още 120 млн. лв.

От днес още 42 000 ученици от прогимназиален и гимназиален етап се обучават присъствено, докладва министърът на образованието и науката Красимир Вълчев по време на работното съвещание, което премиерът Бойко Борисов свика с представители на Националния оперативен щаб, ваксинационния щаб и министри. Министър Вълчев информира, че близо 2900 паралелки в страната вече се обучават присъствено в резултат на вчерашната заповед на министъра на здравеопазването. „Към момента общо 460 000 деца посещават класните стаи, а 260 000 учат в електронна среда от разстояние. Отделно има 240 000 деца в предучилищна възраст, които посещават детските градини“, докладва още министър Вълчев.

Премиерът Борисов беше категоричен, че присъственото обучение е от огромно значение за учениците. По отношение на ваксинацията министър-председателят изтъкна, че е важно процесът да върви максимално бързо. „Ваксината е нашето оръжие и трябва скоро да се връщаме към нормалния живот, това го очакват от нас хората“, заяви още Борисов.

Изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата Богдан Кирилов докладва, че продължава регулярната доставка и разпределение на ваксините на територията на страната. „Само за последните 4 дни сме получили близо 60 000 дози като до края на месец февруари очакваме още 240 000 дози. Имаме вече и прогноза от трите компании за доставките през месец март – очаква се те да бъдат над 500 000 дози, което до голяма степен ще позволи да бъде ускорен процесът по ваксинация и в следващите седмици да стане ясно кога ще стартира и четвърта фаза от процеса“, изтъкна Кирилов. Той обърна внимание, че има реален шанс до средата на годината да има 5 разрешени за употреба ваксини, на базата на което има прогнози и за възможния брой ваксинирани лица до средата на годината.

Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов посочи, че са заделени ваксини за изборната администрация, така че да бъде осигурено нормалното протичане на изборния процес. По отношение на новите видове COVID-19 и по-специално този от Великобритания министър Ангелов докладва, че за миналата седмица от изпратени в Националния център по заразни и паразитни болести 98 случая 68 са с доказания нов вид на вируса от Великобритания. Председателят на Националния оперативен щаб Венцислав Мутафчийски докладва за заетите легла към момента в болниците и в интензивните отделения. От своя страна директорът на „Пирогов“ Асен Балтов заяви, че има готовност „Пирогов“ да отвори допълнителни места за ваксинация, включително да осигури и мобилни екипи.

Министърът на труда и социалната политика Деница Сачева информира премиера Борисов, че плавно продължава ваксинацията в областта на социалните услуги като в София тя вече е приключила. Сачева подчера също, че по мерките на Министерството на труда и социалната политика за запазване и създаване на заетост са разплатени над 1 млрд. лв. на бизнеса.

„По мярката 60/40 продължаваме да изплащаме средства – платени вече са 831 милиона лева. В секторите, които са най-пострадали – хотелиерство, ресторантьорство, транспорт и туризъм са запазени 30 000 работни места като до края на миналата седмица са изплатени 117 милиона лева“, посочи министър Сачева. Тя информира също, че по мярката 75/0 за затворени бизнеси са подадени 9384 заявления от работодатели за 47 945 работници и служители. По тази мярка до момента са платени 20 200 000 лева за 43 215 работници и служители.

„Миналата седмица парламентът прие допълнителен текст в закона за мерките, с който 90 работни дни се считат за неплатен отпуск и за осигурителен стаж, така че хората няма да загубят своите права, независимо че остават затворени и през февруари“, отбеляза Сачева. В хода на работното съвещание министърът на труда и социалната политика изтъкна, че по предложение на омбудсмана и с решение на премиера беше приет текст, с който изплащаните от държавата средства по антикризисните мерки да не са секвестируеми, т.е. да не могат да бъдат взимани от частните съдебни изпълнители. „Така тези средства ще остават при хората“, категорична бе Сачева.

По мярката „Заетост за теб“, с която се разкриват нови работни места за безработни, са платени 10 300 000 лева за 2587 работодатели и в момента са наети 10 692 безработни. „За всяко семейство, чиито децата учат дистанционно и е кандидатствало за помощ, средно сме отпуснали по 900 лева. До момента подадените заявления са 51 550, изплатени са над 30 милиона лева на 35 700 семейства“, каза още Сачева. От името на министъра на икономиката Лъчезар Борисов социалният министър докладва още, че за последните 30 дни до бизнеса са стигнали около 120 милиона лева като 50 милиона лева от тях – през Българската банка за развитие за гарантиране на  безлихвени кредити, предимно за физически лица. Останалите 70 милиона лева са изплатените  по Оперативна програма „Иновации и Конкурентоспособност“, които са стигнали до бизнеса през мярката, реализирана чрез НАП, както и по процедурата за микрофирми и отделно само за транспортни фирми.

Реклама

560 машини са обработвали републиканските пътища през нощта. Всички пътища са проходими при зимни условия

560 машини са обработвали пътищата от републиканската пътна мрежа през нощта. Настилките и съоръженията се третират срещу заледяване и хлъзгавост, за да се осигури безопасно пътуване на шофьорите. Снегопочистващата техника на пътноподдържащите фирми е в 24-часов работен режим.

Всички пътища са отворени за движение за леките автомобили и са проходими при зимни условия. Ограничен е трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т и преминаването с ремаркета и полуремаркета през прохода „Превала“, по път II-37 Батак – Доспат и по път III-866 Девин – Михалково. В област Смолян снежната покривка е над 35 сантиметра. Затворен за МПС над 12 тона e „Троянски“ проход.

Днес в 9 области в Югозападна и Южна България – Перник, София-град, Софийска област, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Смолян, Кърджали и Хасково, е определен жълт код за потенциално опасно време за ниски температури, които създават условия за поледици и хлъзгавост. Обработката на настилките продължава, тъй като заради ниските температури особено в усойните места и по съоръженията има предпоставки за хлъзгавост и заледяване.

За повишаване безопасността на движение при необходимост ще се затварят отделни участъци за обработване на настилките с химически вещества и инертни материали, а там, където се налага заради силния вятър и снегонавявания, е възможно трафикът да се спира изцяло до подобряване на метеорологичните условия и почистването на пътя. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника.

Реклама

ВМРО определи листата за кандидат- народни представители в област Ловеч

Днес след заседание на областното ръководство на патриотите  кандидат-народните представители бяха подредени в  листата за областта от 1-во до 5-то място и последните  две места. За водач бе  определен зам.-областния управител на Област Ловеч Бойко Пъдарски от Троян:

  1. Бойко Пъдарски – Троян;
  2. Поля Христова Христова – член на ВМРО
    Завършила ВМЕИ София специалност енергетика. Над 30 г. отговаря за енергийните съоръжения в Ловешка област. Проектант е на над 150 енергийни обекта в над 22 общини на територията на област Ловеч, Враца и Монтана
  3. Михаил Нанев Михайлов – Председател на организацията в Тетевен
    Завършил стопанска академия „Д.А.Ценов“ Свищов, магистър икономист, специалност стопански и финансов контрол, с над 20 години стаж в публичния сектор и обществените услуги.
  4. д-р Калин Петков Кръстев – гражданска квота
    Завършил Тракийски университет Стара Загора. Бивш кмет на кметство Баховица общ.Ловеч, понастоящем преподавател в НПГВМ “Проф.д-р Димитър Димов“ гр. Ловеч. Общински съветник – гражданска квота от ВМРО.
  5. Доц.д-р Петко Минчев Минков – гражданска квота
    Завършил Аграрен университет гр. Пловдив. Работи в ИПЖЗ Троян. Автор на множество наши и международни научни публикации в областта на растителната защита и овощарството.
  6. Марин Петков Илчев – от организацията на Априлци
    Завършил В У“Васил Левски“ гр. Велико Търново -бакалавър логистика на сигурността, магистър стопанска логистика
  7. Саафет Исметова Аторино – Председател на ВМРО Летница
    Завършила ПИС София.
  8. Младена Димитрова Екова – Председател на ВМРО Угърчин
    Завършила ТОХ гр.Габрово
  9. Даниел Кънчев Сираков – Председател Областен комитет ВМРО
    Завършил НГ по Полиграфия и Фотография „Юлиус Фучик“ гр. София. Общественик
  10. Адв.Детелина Димитрова Сотирова – Зам.-председател Областен комитет на ВМРО
    Член на Контролния съвет на адвокатска колегия Ловеч.
Реклама

10 са новите положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

Към 10 часа 12 февруари 2021 г. общо диагностицираните случаи в област Ловеч са 2601, активните случаи са 136, като 44 от тях на болнично лечение, а 92 на домашно лечение и изолация. Излекуваните са 2306. Общият брой на карантинираните лица в областта е 301.

На 11  февруари са новодиагностицирани 10 случая, разпределени както следва:

За Община Ловеч – 3 случая

  • 2 мъжe на  48 и 71 г. от гр. Ловеч
  • жeна на 42  г. от гр. Ловеч

За Община Троян – 2 случая

  • мъж на  46 г. от с. Орешак
  • жeна на 52  г. от с. Добродан

За Община Луковит – 3 случая

  • мъж на 62 г. от с. Торос
  • жена на 82 г. от с. Торос
  • мъж на 44 г. от с. Карлуково

За Община Тетевен – 1 случай

  • жена на 56 г. от с. Бабинци

За Община Ябланица – 1 случай

  • жена на 28 г. от с. Брестница

2 от новодиагностицираните лица са от 1 семейно огнище, останалите нямат епидемиологична връзка. 2 лица са хоспитализирани, останалите са на домашна изолация и лечение. Контактните лица са установени и карантинирани.

Няма новодиагностицирани учители и медицински лица и няма починали лица за денонощието.

Реклама

Ето я изборната листа на БСП за Ловеч

Вече е ясна листата на БСП за 11-ти МИР Ловеч. Водачът, който определиха от Изпълнителното бюро е Ирена Анастасова – родена през 1955 г. в Монтана, в 42-то Народно събрание, а в 44-то НС е избрана от 23 МИР София. Ето и пълният списък на листата:

  1. Ирена Анастасова
  2. Минчо Казанджиев – Ловеч
  3. Валентина Александрова – Троян
  4. Тихомир Райновски – Угърчин
  5. Иван Иванов – Тетевен
  6. Бистра Лазарова – Луковит
  7. Милчо Михайлов – Ябланица
  8. Гражданска квота или коалиционен партньор
  9. Тодор Тодоров – Луковит
  10. Събчо Лалев – Априлци

Народният представител Милко Недялков и кметът на Троян Донка Михайлова си направиха отвод.

Реклама

Времето

Тетевен
ясно небе
26 ° C
26 °
26 °
64 %
1.7kmh
0 %
пт
30 °
сб
28 °
нд
29 °
пн
31 °
вт
32 °