събота, юни 27, 2026

ЦСКА триумфира с Купата на България по бокс. Кирил Русинов със златен медал

Боксовият клуб на ЦСКА стана отборен шампион на Държавното лично отборно първенство по бокс, което бе и първи кръг за Купата на България. Надпреварата се проведе в зала „Скаптопара“ Благоевград, пише сайтът boec.bg.

Водени от треньорите Александър Александров и Александър Мартинов, „червените“ събраха 32 точки със спечелени 7 медала и така надделяха над останалите отбори. ЦСКА стигна до първото място след златните медали на Кирил Русинов и Кристиян Николов, среброто на Юли Бонзов и Златин Илчев, както и бронза на Венсан Киркоров, Шон Торес и Йоан Асенов.

На второ отборно място се класира „Бокс за всички“ с 23 точки, а трети остана „Червен бряг“ с 13. Победителите бяха наградени от президента на федерацията Красимир Инински, който остана много доволен от видяното в полуфиналите и финалите.

Реклама

Още 5 заразени с COVID-19 в област Ловеч

159 са новите случаи на коронавирус у нас, като за последното денонощиеса направени 3 341 PCR теста.


8 души заразени с KOVID-19 са починалипрез изминалото денонощие. От началото на епидемията са починали общо 276 души. Излекуваните са 3517, от които 198 за последните 24 часа.

Разпределение на новите случаи по области: София-град – 73, Пловдив – 19, Добрич – 12, Стара Загора – 8, София област – 6, Ловеч и Варна по 5, Велико Търново, Русе и Кюстендил по 4, Монтана и Смолян по 3, Благоевград, Шумен и Сливен по 2, а Видин, Кърджали, Пазарджик, Плевен, Разград, Търговище и Ямбол по 1.

Данните са от Единния информационен портал.

Реклама

Областна комисия категоризира язовирите по степен на опасност

Междуведомствена комисия, назначена от областния управител Ваня Събчева, в изпълнение на разпореждане в Закона за водите, разгледа и класифицира язовирите по степен на потенциална опасност по критериите определени в Наредбата за условията и реда за осъществяване на техническата и безопасната експлоатация на язовирните стени и на съоръженията към тях и за осъществяване на контрол на техническото им състояние.

В работата на комисията бяха включени представители на Държавна агенция за метеорологичен и технически надзор,  Басейнова дирекция „Дунавски район“- Плевен, РДПБЗН-Ловеч, „Напоителни системи“ ЕАД – Плевен, Областна администрация – Ловеч и общините, на чиято територия са обектите.

82 язовира бяха надлежно разгледани и категоризирани в три групи – 21 са класифицирани като първа степен на потенциална опасност,  21 втора и 40 трета степен.

На проверка от Междуведомствената комисия подлежат всички язовири класифицирани първа и втора степен на потенциална опасност, като тя ще се осъществява в периода септември-октомври 2020 г.

Комисията бе председателствана от зам.-областният управител Илиян Тодоров.

Ето кои обекти Междуведомствената комисия квалифицира с риск първа степен, които изискват строго наблюдение – „Каменец“ и „Пустия“ в община Летница, „Александрово“, „Мишковец“, „Пелик дере“, „Крапец“, „Полето“, „Прелом“ в община Ловеч, „Сопот“, „Морун“, „Пазар дере“ в община Угърчин, „Ледево“, „Шарковско“, КОС 1 и КОС 2 в община Троян. В община Луковит това са язовирите „Синдиката“ и „Тодоричене“, а в община Ябланица „Боаза“, „Голяма Брестница“ и „Витина лъка“. В община Тетевен само язовир „Малка Желязна“.  

От категоризираните втора степен са по един язовир в общините Априлци, Троян, Ябланица и Угърчин, а всички останали – 17 са в община Ловеч. Трета степен са язовири в община Летница – 2, Ябланица – 1, по три в общините Троян, Луковит и Угърчин и 28 в община Ловеч.

Реклама

Мотоциклетист се блъсна в лек автомобил в Градежница

На 12 юли, около 20.15ч., в с.Градежница, 32-годишен мъж при управление на мотоциклет без регистрационен номер и с несъобразена скорост се е ударил в лек автомобил.

В резултат на инцидента мотоциклетистът е с фрактура на ръка и крак и е откаран за лечение в болница в Плевен. Пробите за алкохол на водачите са отрицателни. Образувано е досъдебно производство.

Реклама

Пътна полиция провежда превантивна операция на територията на страната

От днес започва операция по установяване на водачи, шофиращи с превишена скорост, както и на такива, които управляват моторни превозни средства след употреба на алкохол или наркотични вещества. Акцията, която се провежда на територията на цялата  страна, ще продължи до 16 юли, уточни инспектор Николай Крушарски от Пътна полиция в ГДНП. Той отбеляза, че статистиката показва рязък спад на пътнотранспортни произшествия, причинени от шофиране след употреба на алкохол – за първото шестмесечие на тази година те са 562, а за същия период на миналата година – 639, загиналите са  с 12 по-малко, в сравнение със същия период на 2019 г. Предприетият контрол и възможността за използването на технически средства дават своя превантивен ефект, сочи анализът на пътна полиция, коментира инспектор Крушарски.

Той предостави и данни от  проведената от 25.06. до 01.07.2020 г. специализирана полицейска операция за засилен контрол на дву, три и четириколесни моторни превозни средства. На територията на цялата страна са проверени 4 546 водачи, констатирани са  1 599 нарушения, за  които на 558 са съставени административни акта и 981 фиша. За неизползване на защитни каски са санкционирани 87 водачи, 11 – за управление след употреба на алкохол, а 4-ма – под въздействието на наркотични вещества.  В рамките на акцията са установени и 84 неправоспособни лица,  управлявали три и четириколесни моторни превозни средства.

Реклама

Всенощно бдение ще бъде отслужено в Троянския манастир на 12 юли

Всенощно бдение ще бъде отслужено в Троянския манастир на 12 юли, когато Църквата почита чудотворния образ на Пресвета Богородица „Троеручица”, съобщиха от Светата обител.

Чудотворно копие на иконата се съхранява и в Троянската света обител. Началото на всенощното бдение е от 20:00 ч. в съборния манастирски храм „Успение Богородично. Светата литургия в чест на празника ще бъде отслужена на 12 юли от 09:30 ч. „Отправяме покана към вярващите християни, които имат възможност, да заповядат на бдението, за да можем с едни уста и едно сърце да възхвалим Божията Майка, прославяна в нейния чудотворен образ „Троеручица”, се казва в съобщението.

В същото време Ловчанска Света Митрополия пусна на българския книжен пазар ново издание от поредицата „За децата на България“, посветено на съвременния светец преподобни Порфирий Кавсокаливит. Изданието е луксозно, с твърди корици и богати илюстрации. То ще запознае малките читатели с живота на този чуден подвижник и някои от многобройните чудеса, станали по неговите свети молитви.

Реклама

Двама мъже от Тетевен са задържани за притежание на наркотични вещества

На 09 юли автопатрул на РУ Тетевен е спрял за проверка лек автомобил, управляван от 25-годишен местен жител и пътник 24- годишен. При тестване на водача за наркотици с «Дръг тест 5000», техническото средство е отчело наличие на метамфетамин.

В хода на процесуално следствените действия и последвал личен обиск , в ръката на 24-годишния пътник в превозното средство полицаите са открили пакетче, с бруто тегло 0.29 грама, съдържащо бяло кристалообразно вещество, което при тестване  е реагирало на амфетамин. При последвало претърсване в автомобила, под една от седалките служителите на РУ Тетевен са открили шест пакетчета със суха тревиста маса, с общо бруто тегло 3.69 грама, която при полеви тест е реагирала на наркотичното вещество кетамин. Между седалките е открито пакетче с 0,22 грама бяло кристалообразно вещество, което също е реагирало при тестване на кетамин. По случая е образувано е досъдебно производство и работата продължава.

Реклама

Заседава Областният щаб по здравеопазване

На 9 юли се свика заседание на Областния щаб по здравеопазване. На него бе представена актуалната информация за епидемичната обстановка в областта за COVID 19, както и разгледана заповедта на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев за възстановяването на някои мерки с цел ограничаване разпространението на коронавируса.

Към 14 часа на 9 юли в област Ловеч карантинираните лица са 232. По общини разпределението е както следва – Априлци 9, Летница 8, Ловеч 63, Луковит 31, Тетевен 43, Троян 51, Угърчин 18 и Ябланица 9. Общо диагностицираните случаи са 21, като от тях 5 са активни – 2 на домашно лечение и 3 хоспитализирани, излекуваните са 16, докладва д-р Росица Милчева от РЗИ. Тя подчерта, че към момента област Ловеч е в групата от три области с най-малък брой диагностицирани случаи. Д-р Милчева подчерта още, че и в следващите дни ще продължат масираните проверки по спазване на противоепидемичните мерки в производствени предприятия и институции, лечебни и здравни заведения, както и ще продължи по график изследването за вирусоносители в детските градини на областта.

Считано от 10 юли не се разрешават посещенията на закрито в дискотеки, пиано-барове, нощни барове, нощни клубове и други подобни нощни заведения за развлечения. Посещенията в тези обекти на открито се допускат при заетост до 50 % от общия капацитет на заведенията и при спазване на въведените противоепидемични мерки.

На основание същата заповед не се разрешават групови празненства с присъствие над 30 души на открито и на закрито (в т.ч. сватби, балове, кръщенета и др.). 

Здравният министър разпорежда още всички колективни и индивидуални спортни мероприятия с тренировъчен и състезателен характер, за всички възрастови групи, на открито и на закрито, да се провеждат без публика.

В заповедта е разписано още, че министрите и държавните органи, съгласно функционалната си компетентност, е необходимо да предприемат незабавни контролни мерки на територията на цялата страна, като усилията да бъдат насочени към задължително прилагане и спазване на противоепидемичните мерки.

Всички прояви и събития следва да се организират при засилен предварителен и текущ контрол. Областните щабове, кметствата и областните администрации създават необходимата организация за контрол по спазване на въведените мерки на територията на страната, като могат да въвеждат и допълнителни такива при отчитане на спецификата и данните за разпространението на COVID-19 в съответните населени места.

Към момента на територията на област Ловеч не се въвеждат други ограничения, освен разписаните в заповедта на министъра.

Областният щаб апелира гражданите и институциите да бъдат стриктни при спазване на мерките за ограничаване разпространението на заболяването. Областният управител е в непрекъсната връзка с болниците и РЗИ, следи се състоянието на хоспитализираните, както и ежедневните данни за констатирани случаи и при увеличаването им ще се коментира и въвеждането на допълнителни ограничения.

С пълния текст на Заповед № РД-01-393/09.07.2020 г., която влиза в сила от 10 юли, можете да се запознаете тук.

Реклама

Връщат част от мерките срещу коронавируса

Считано от днес, 10 юли, не се разрешават посещенията на закрито в дискотеки, пиано-барове, нощни барове, нощни клубове и други подобни нощни заведения за развлечения. Посещенията в тези обекти на открито се допускат при заетост до 50 % от общия капацитет на заведенията и при спазване на въведените противоепидемични мерки.

Това се посочва в издадената днес Заповед № РД-01-393/09.07.2020 г. на министъра на здравеопазването.

На основание същата заповед не се разрешават групови празненства с присъствие над 30 души на открито и на закрито (в т.ч. сватби, балове, кръщенета и др.). 

Здравният министър разпорежда още всички колективни и индивидуални спортни мероприятия с тренировъчен и състезателен характер, за всички възрастови групи, на открито и на закрито, да се провеждат без публика.

В заповедта е разписано още, че министрите и държавните органи, съгласно функционалната си компетентност, е необходимо да предприемат незабавни контролни мерки на територията на цялата страна, като усилията да бъдат насочени към задължително прилагане и спазване на противоепидемичните мерки.

Всички прояви и събития следва да се организират при засилен предварителен и текущ контрол. Областните щабове, кметствата и областните администрации създават необходимата организация за контрол по спазване на въведените мерки на територията на страната, като могат да въвеждат и допълнителни такива при отчитане на спецификата и данните за разпространението на COVID-19 в съответните населени места.

С пълния текст на Заповед № РД-01-393/09.07.2020 г., която влиза в сила от 10 юли, можете да се запознаете тук.

Реклама

330 са новите случаи на COVID-19, потвърдени у нас през последното денонощие

330 са новодиагностицираните с COVID-19 лица през изминалото денонощие. За последните 24 часа са направени 3686 PCR теста. Това показват данните в Националната информационна система. Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград – 19; Бургас – 5; Варна – 21; Велико Търново – 13; Враца – 3; Габрово – 2; Добрич – 8; Кърджали – 5; Кюстендил – 10; Ловеч – 1; Монтана – 2; Пазарджик – 2; Перник – 9; Плевен – 4; Пловдив – 42; Разград – 2; Русе – 6; Силистра – 1; Сливен – 3; Смолян – 5; София област – 23; София град – 140; Стара Загора – 1; Търговище – 2; Ямбол – 1.

У нас към момента са потвърдени 6672 случая на новия коронавирус, 3181 от които са активни. Излекуваните лица са 3229. През последното денонощие са регистрирани 63 от тях.

525 са пациентите с доказана коронавирусна инфекция, настанени в лечебни заведения за болнична помощ. От тях 28 се намират в интензивни отделения или клиники.

Националната информационна система показва, че у нас COVID-19 е констатиран при 490 лица-медицински служители. 14 нови случая са регистрирани през изминалите 24 часа. От тях 4 са установени при лекари, 6 – при медицински сестри, 1 – при санитар и 3 – при друг медицински персонал.

262 са починалите лица, при които е бил потвърден новият коронавирус. Три са новите случаи от последното денонощие. Починали са жена на 75 г. с диабет, жена на 79 г. с пневмония, за която няма информация за придружаващи заболявания, и жена на 74 г. с пневмония, за която също няма информация за придружаващи заболявания.

Реклама

Времето

Тетевен
предимно облачно
28.9 ° C
28.9 °
28.9 °
50 %
3.3kmh
58 %
сб
29 °
нд
29 °
пн
31 °
вт
30 °
ср
31 °