четвъртък, юни 25, 2026

Седем нови положителни случая на COVID-19 в област Ловеч

Седем са новите положителни случая на COVID-19 в област Ловеч към 1 юни, двама са хоспитализирани. Това сочат данните на РЗИ – Ловеч. Регистрираната 14-дневна заболеваемост за  областта е 62 на 100 хиляди население.

Сред новорегистрираните има един случай в община Ловеч – жена на 72 г. от Ловеч, и един в община Априлци – жена на 69 г. от Априлци. 5 са случаите в община Троян – жена на 74 г. от с. Калейца, мъж и жена от с. Дебнево и две жени от Троян – на 47 и 60 години.

Новодиагностициран е лекар от ЦСМП – Троян, двама души са от едно семейно огнище, останалите нямат епидемиологична връзка. 

Към 11 ч. на 2 юни общо диагностицираните случаи в областта са 5697. Активните случаи са 134, от които 105 на домашна изолация и лечение и 29 хоспитализирани. Починалите лица до момента са 357. Излекуваните са 5206. Под карантина са 293-има.

Реклама

Областният управител възложи проверка на проводимостта на речните легла и състоянието на защитните диги

Контролна проверка на проводимостта на речните легла и състоянието на защитните диги започва утре междуведомствена комисия, назначена със заповед на областния управител инж. Светослав Славчев. Той възлага още да се проконтролира наличието на незаконни водовземания, подприщващи съоръжения, незаконни постройки, огради и складирани материали в речните легла.

Председател на комисията е главният секретар на областната администрация инж. Ваня Събчева, членове са експерти в областната администрация, в РДПБЗН, в Басейнова дирекция „Дунавски район“ – Плевен, Регионална дирекция по горите – Ловеч, РИОСВ – Плевен, и представители на общините, на чиято територия са обектите за проверка.

Заповедта на областния управител е в изпълнение на изискванията на Закона за водите и Закона за защита при бедствия и необходимостта от проверка на проводимостта на речните легла на територията на област Ловеч.

Резултатите от дейността на комисията ще бъдат обявени до края на месеца.

Реклама

Приключи ремонтът на ДГ „Слънце“ в с. Градежница

На 1 юни – Деня на детето, официално бе прерязана лентата на реновираната сграда на детска градина „Слънце“ в с. Градежница. Това направиха кметът на Община Тетевен д-р Мадлена Бояджиева и директорът на детската градина Десислава Симеонова.

На събитието присъстваха още зам. кметовете Борис Врабевски и Красимир Красимиров, председателят на ОбС-Тетевен – Мария Стойчева, кметът на с.Градежница – Митко Русинов и общинският съветник Свилен Русинов.
Д-р Бояджиева подчерта, че уютът, комфортът и здравето на децата винаги трябва да са на първо място. Тя поздрави малчуганите по случай празника на детето и им раздаде подаръци. Д-р Бояджиева изказа и своето удовлетворение от добре свършената работа от страна на фирмата изпълнител.

Нека да припомни, че ремонтът на сградата, касаещ въвеждане на енергоефективни мерки, включваше подобряване на топлотехническите характеристики на ограждащите елементи на сградата – стени, покрив, под и подмяна на дограма. Изградена бе отоплителна инсталация на екологично гориво – пелети. Бяха подменени и съществуващите осветителни тела със съвременни LED осветители.

Направените инвестиции са в размер на 260 833.33 лв. без ДДС. Ремонтът се извърши чрез договор с гарантиран резултат. 

Реклама

Областният управител проведе работна среща с ръководствата на ОД на МВР и РИК по подготовката на изборите

Днес областният управител инж. Светослав Славчев проведе работна среща с ръководството на ОД на МВР – Ловеч,  и РИК по подготовката на парламентарния вот на 11 юли. Обсъдена бе създадената досега организация и предстоящите ангажименти за организирането на честни и прозрачни избори – задача, поставена и на днешната среща в Министерския съвет с областните управители от премиера Стефан Янев.

Областният управител изтъкна, че очаква пълна координация между ведомствата, ангажирани с провеждането на вота, за да бъде обезпечен изборният процес, както и да бъдат ограничени максимално констатирани пропуски и недобри практики от предишни избори.

В срещата участваха зам.-областният управител Милко Недялков, главният секретар на областната администрация инж. Ваня Събчева, директорът на ОД на МВР – Ловеч, старши комисар Дончо Манов и заместникът му комисар Цветозар Цанков, председателят на РИК Валентина Недялкова и членове на избирателната комисия.

Реклама

Милко Недялков встъпи в длъжност зам.-областен управител на Ловеч

Милко Недялков встъпи в длъжност зам.-областен управител на Ловеч. Той е назначен със заповед на министър-председателя Стефан Янев.

Недялков поема ресорите областна администрация; образование, наука и култура; развитие на туризма, околна среда и води; работа с младежта и спорта; вероизповедания и проблеми с малцинствата; взаимодействие и координация с организациите от неправителствената сфера и международно сътрудничество; органи на местно самоуправление, взаимодействие, координация и контрол върху кметствата и общините, контрол върху решенията на общинските съвети за законосъобразност; социално подпомагане и социална реализация – реализация на общински и областни планове и стратегии; проблеми на безработицата и заетостта – общински и областни програми; инфраструктура, комуникации, транспорт и транспортни схеми.

Милко Недялков е журналист, завършил е СУ „Св. Кл. Охридски“. Дългогодишен председател на общинския съвет в Ловеч (2003-2011). От юни 2013 г. до ноември 2014 г. е областен управител на област Ловеч. Депутат в 44-ото Народно събрание.

Носител е на годишната награда за журналистика на Съюза на българските журналисти (2003) и на наградата „Ловешки меч“ (2003).

Досегашните зам.-областни управители на област Ловеч Илиян Тодоров и Бойко Пъдарски са освободени от длъжност.

Реклама

6 нови положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

Регистрираната 14-дневна заболеваемост за Област Ловеч към 31.05.2021 е 68,5 на 100 хил.население.

На 31 май 2021 на територията на Област Ловеч са диагностицирани 6 нови положителни случая за COVID-19, 2-ма от тях са хоспитализирани.

За Община Ловеч – 1 случай

жена на 21 г. от гр. Ловеч

За Община Троян – 2 случая

жена на 66 г. от гр. Троян

мъж на 47 г. от гр. Троян

За Община Априлци – 2 случая

жена на 55 г. от гр. Априлци

мъж на 54 г. от гр. Априлци

За Община Ябланица – 1 случай

жена на 60 г. от с. Голяма Брестниwца

Няма новодиагностицирани мед. лица, учители и семейни огнища.

Към 10,00 часа на 1 юни 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 5688. Активните случаи са 136, от които 104 на домашна изолация и лечение и 32 хоспитализирани. Починалите лица до момента са 357. Излекуваните лица са 5195. Под карантина са 286 лица.

Починали са жена на 74 г. от с. Терзийско  без придружаващи заболявания и мъж на 63 г. от гр. Троян с придружаващо сърдечно заболяване.

Реклама

Отбелязахме Деня на детето със специална програма за най-малките

На празничния 1 юни – Денят на детето, в гр. Тетевен се проведе специална програма, посветена на най-малките. В салона на читалище „Съгласие“ се събраха деца от цялата община, за да пеят, танцуват, рисуват, рецитират стихотворения и да играят заедно.

Кметът на Община Тетевен – д-р Мадлена Бояджиева даде начало на празника и поздрави присъстващите.

Бъдете винаги щастливи и усмихнати, любопитни и заредени с неизчерпаема енергия. Нека детските Ви усмивки бъдат все така непринудени и озаряващи. Бъдете жизнерадостни, любознателни и ученолюбиви, обичани и щастливи, каза кметът.

Бъдете здрави и благословени, пожелавам Ви безгрижно, вълнуващо и незабравимо детство! Нека дните ви да бъдат изпълнени със смях и приятели, добави още д-р Бояджиева.

На тържеството присъстваха още зам. кметовете Борис Врабевски и Тони Стоев, Мария Стойчева – председател на ОбС – Тетевен, учители, ученици и родители.

Малчуганите се включиха в забавни игри, а художник-специалист рисуваше по лицата на тези, които изявяваха желание да изглеждат различно и забавно.

В края на събитието, д-р Бояджиева награди Радостин Васков за неговия творчески устрем, а всички останали деца получиха балони и лакомства.

Реклама

9-годишно момиченце е блъснато от кола в Български извор

На 29 май около 11.40ч. в с.Български извор, 45-годишен мъж, при управление на лек автомобил, е блъснал внезапно излязло на пътното платно 9-годишно момиченце.

Детето е откарано за преглед в болница, без опасност за живота. Пробата за алкохол на водача е отрицателна, а по случая е образувано досъдебно производство.

Реклама

4 нови положителни случаи на COVID-19 в област Ловеч

Регистрираната 14-дневна заболеваемост към 27.05.2021 е 84,9 на 100 хил.население.

На 27 май 2021 на територията на Област Ловеч са диагностицирани 4 нови положителни случая за COVID-19, 3-ма от тях са хоспитализирани.

Касае се за жена на 65 г. от гр. Априлци, жена на 55 г. от с. Терзийско, жена на 43 г. и мъж на 43 г. от гр. Троян.

Няма новодиагностицирани мед. лица, учители и семейни огнища.

Към 10,00 часа на 28 май 2021 г. общо диагностицираните случаи в областта са 5679. Активните случаи са 166, от които 129 на домашна изолация и лечение и 37 хоспитализирани. Починалите лица до момента са 355. Излекуваните лица са 5158. Под карантина са 325 лица.

Реклама

СКО „Вежен Тетевен“ спечели 2 златни и 3 бронзови медала от държавните шампионати по ориентиране в гр. Баня

От 14 до 16 май в гр. Баня, Карловско, се проведоха държавните шампионати по ориентиране в дисциплините спринт и дълга дистанция, щафетните бягания за състезателите от възрастовите групи от 12 и 18 г., както и ветеранският Държавен Мастърс шампионат. Отборът на СКО „Вежен Тетевен“ взе участие с 22 свои състезатели в отделните дисциплини.

Спринтът в Баня предложи съвременен прочит на модерното спортно ориентиране, като съчета прецизна работа, скорост, бързо мислене и взимане на решения, както и някои моменти, които вкараха в капан някои участници.

При момчетата надпреварата премина с много динамика и емоции. При момичетата само 16 секунди не достигнаха на Петя Петкова от „Вежен Тетевен“ и тя трябваше да се задоволи с третото място във възрастова група Ж14, в конкуренция с повече от 50 състезателки от цялата страна. При мастърс групите държавен шампион стана Младен Маринов /М65/ в конкуренция от 20 състезатели, а при М55 Стефан Стефанов завоюва призовото трето място от 25 състезатели. 

Дългата дистанция в северната част на гр. Баня изненада доста състезатели с неособено тежък физически терен, но за сметка на това изключително техничен и осигуряващ безброй възможности за грешки и лоши преценки.

Петя Петкова отново показа високата си класа и концентрация и този път не позволи на конкурентките си да я изпреварят и завоюва безапелационно титлата Държавен шампион в дълга дистанция, а Младен Маринов остана трети в своята група.

Последният ден по традиция остана за щафетните бягания, които както винаги дойдоха “за десерт” в напрегнатия о-уикенд. Както винаги те предложиха много емоции и обрати. За съжаление обаче нашата щафета при Ж18 в състав Славена Петкова, Петя Петкова и Виолета Борисова след ожесточена битка и себераздаване не успя да се пребори за медал и остана на четвърто място, на скромните 30 сек. от почетната стълбичка.

Реклама

Времето

Тетевен
ясно небе
18.1 ° C
18.1 °
18.1 °
84 %
1.8kmh
6 %
ср
18 °
чт
28 °
пт
28 °
сб
28 °
нд
28 °