събота, юни 27, 2026

Умъртвено куче и кражба на дърва в с.Черни Вит. 35-годишен счупил 3 витрини в Тетевен

На 12 юни в РУ Тетевен е получен сигнал от 33-годишна жена, която е съобщила за кражба на 5м3 дърва за огрев в землището на с.Черни Вит и за умъртвено куче. Полицейски екип е посетил мястото, като в близост до трупа на животното са открити и разхвърляни дърва за огрев без контролна горска марка, метрови и прясно отсечени. По случая е образувано досъдебно производство и работата продължава.

35-годишен жител на Тетевен е задържан в местното районно управление на МВР по подозрение, че в нощта на 13 срещу 14 юни е счупил 3 витрини на търговски обект в Тетевен. По случая е образувано досъдебно производство и работата продължава.

В РУ Тетевен е образувано досъдебно производство и се разследват причините за възникнал пожар в складово помещение в с.Черни Вит. Сигнал за инцидента е постъпил в РС ПБЗН около 06.00ч. на 14 юни. При оглед на място е установено, че от пожара са засегнати неустановено към момента количество складирани дървени пелети и напълно е  изгоряла покривната конструкция на помещението, в което те са се съхранявали. Причините за пожара са в процес на изясняване.

Реклама

Нови правила за носенето на маски

От днес влизат в сила нови правила за носенето на маски. Те остават задължителни, когато сме в аптеките, болниците и градския транспорт. На другите закрити обществени места са само препоръчителни, съобщава Нова ТВ.

В полунощ дискотеките отвориха врати. Това стана възможно, след като здравният министър коригира своя заповед и така пусна хората в нощните клубове и пиано-баровете. Изискването е да се спазват санитарните мерки срещу пандемията.

Реклама

Пожар в склад за пелети към дървообработващо предприятие в с. Черни Вит

На 14.06.2020 г. в 06:12 ч. в ОЦ при РДПБЗН – Ловеч е получено съобщение за пожар в склад за пелети към дървообработващо предприятие в с. Черни Вит, общ. Тетевен.

Пожарът е възникнал в хале-склад на дървообработващото предприятие, като бързо е обхванал голяма площ, тъй като в халето е била складирана готова продукция – пелети за огрев. В пожарогасенето участваха 2 екипа от РСПБЗН-Тетевен и екип от РСПБЗН-Ябланица. Унищожени са 1000 кв.м хале с 1000 кв.м покривна конструкция, 400 тона пелети за огрев.

Реклама

Навършват се 144 години от гибелта на Ботевите четници – капитан Никола Войновски и Илия Пандурски

На 15 юни 2020 г. се навършват 144 години от гибелта на двамата Ботеви четници – капитан Никола Войновски и Илия Пандурски. Всяка година в местността Десеткар Кметство Черни Вит и НЧ ,,Христо Смирненски 1925 г.“ организират възпоменателно честване и почитат с едноминутно мълчание саможертвата на двамата герои. Участници от Клубовете към Национално дружество ,,Традиция“ от различни градове и самодейци към местното читалище пресъздават последните мигове от живота им.

След убийството на Ботев, двамата четника биват предадени. Главите им са набучени на кол, а телата са погребани от три тетевенски жени. Едни от вечните български майки – Пенка Дикова, Драгана Стоянова и Елка Маринова от местните махали – оплакали обезглавените тела на двамата герои и по християнски ги погребали.

Поклон пред паметта им!

Реклама

Църквата в Тетевен „Св. Всех Святих“ отбеляза своя храмов празник

На 14 юни църквата в Тетевен „Св. Всех Святих“ чества своя храмов празник. Както всяка година, Негово Високопреосвещенство Ловчанският митрополит Гавриил отслужи света Литургия заедно със ставрофорен свещеноиконом Борис Борисов и Павел Лалев. В празника подобаващо участие взе и църковният хор.

Да благодарим за покровителството над града и жителите му на всички светии, да си пожелаем здраве, благоденствие и човещина в отношенията си, написа Мария Стойчева – председател на ОбС-Тетевен във фейсбук, по повод празника.

Реклама

Проби от контактни лица на доказани с коронавирус от Ловеч и Лесидрен са отрицателни

На 13 юни продължи проучването на контактните лица на потвърдените случаи на COVID-19 в с.Лесидрен. Идентифицирани са всички контактни на единия от потвърдените случаи, които заедно са празнували абитуриентски бал в ресторанта в Лесидрен, всички те са от селото. Поставени под карантина са 23 лица, в т.ч. две лица от персонала на ресторанта, взети са проби за PCR, които ще бъдат изследвани в НЦЗПБ София. Издадено е предписание на Управителя на ресторанта за крайна огнищна дезинфекция в обекта и стриктно спазване на противоепидемичните мерки след възстановяване дейността му при отмяна на заповедта на Кмета на община Угърчин за извънредни мерки в селото.

ОДП Ловеч предостави списък на лица от ловна дружинка в селото, които по непотвърдени данни са имали закрито събиране през почивните дни 6-7 юни. Осъществен е телефонен контакт с всички от дружинката, които категорично отрекоха тези обстоятелства. С отказа си хората поемат лична отговорност. Едно от лицата е участвало в абитуриентския бал и е обхванато с проба и 14-дневна карантина.

Пробите от контактни лица от „първи ред“ на случая от Ловеч и втория случай от Лесидрен (общо 5), съобщени през седмицата, са отрицателни.

През настоящия ден са взети още 3 проби от контактни лица на първия случай от Лесидрен и 2 проби от поставените под карантина и домашна изолация лица от Ловеч и Троян през м.май, на които при отрицателен резултат от PCR тест ще бъде отменена карантината.

Предвид влизане в сила на Заповед № РД-01-333/12.06.2020г. на Министъра на здравеопазването, 28-дневната карантина на потвърдени случаи на домашна изолация и/или лечение се отменя след 14 дни от поставяне под карантина и еднократен отрицателен резултат от PCR тест.

Реклама

Бойко Борисов инспектира напредъка по изграждането на автомагистрала „Хемус“

„Нека видят българите как в скалата се прави път, като пчелички работят строителите. Много голям напредък са постигнали. Това, което съм поел като ангажимент към Севера и Северозапада, се работи на пълни обороти. Да сме живи и здрави догодина ще е готово“.

Това заяви министър-председателят Бойко Борисов, който инспектира напредъка по изграждането на автомагистрала „Хемус“ от Боаза до пътен възел Плевен. Премиерът Борисов посочи, че активно продължава строителството на важни за страната инфраструктурни обекти като пътя Ботевград-Мездра.

По време на огледа с премиера Борисов бяха министърът на финансите Владислав Горанов и заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков.

В инспектираното от премиера трасе на „Хемус“ работи екип от над 50 археолози, разкрили ценни артефакти. Специалистите изтъкнаха значимостта на откритото селище, в което са намерили различни видове преработвателни пещи – на 1100 и на 1700 години. „Благодаря, че действате толкова активно, а после всичко това ще го покажем в музеите“, обърна се премиерът Борисов съм археолозите.

Заместник-министър Нанков посочи, че над 4000 души работят на трасетата на „Хемус“. Цялостното доизграждане на автомагистралата до 2024 г. е основен приоритет в Управленската програма на правителството, тъй като бъдещето на Северна България и модернизирането на региона е свързано именно със строителството на „Хемус“, което ще осигури бърза и безопасна пътна комуникация между София и Варна.

Реклама

Здравният министър издаде заповед за поставяне под карантина на пристигащи у нас лица, считано от 15 юни

Всички лица, които пристигат на територията на Република България от Кралство Швеция, Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, Кралство Белгия, Република Португалия и Нидерландия, както и от всички трети страни, с изключение на Република Сърбия,  Босна и Херцеговина, и Черна гора, се поставят под карантина за срок от 14 дни в дома или в друго място за настаняване. Това се посочва в Заповед № РД-01-334/12.06.2020 г. на министъра на здравеопазването, която влиза в сила от 15 юни, понеделник.

Изключенията за поставяне под карантина са детайлно разписани в текста на заповедта.

Със същата заповед здравният министър нарежда на директорите на регионалните здравни инспекции да отменят издадените предписания за поставяне под карантина на лица, пристигнали у нас от Република Ирландия, Кралство Испания, Република Малта и Италия в периода от 02.06.2020 до 14.06.2020 г.

Реклама

Носенето на маска или друго предпазно средство остава задължително в обществения транспорт, в аптеки и лечебни заведения

Всички лица, когато се намират в обществения транспорт, в аптеките и лечебните заведения са длъжни да имат поставена защитна маска за лице за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата, в т.ч. кърпа, шал, шлем и др. На всички други закрити обществени места, както и на всички открити такива, в които не може да бъде осигурено спазването на физическа дистанция, поставянето на маска е силно препоръчително. Запазват се мерките за дезинфекция и спазване на физическа дистанция.

Това нарежда здравният министър със Заповед № РД-01-331/12.06.2020 г., която влиза в сила от 15 юни, понеделник.

Реклама

До 30 юни не се разрешават посещенията в дискотеки, пиано-барове, нощни барове и клубове

Считано от 15 юни до 30 юни не се разрешават посещенията в дискотеки, пиано-барове, нощни барове, клубове и други подобни. В същия период не се разрешава провеждането на групови празненства на закрито с присъствието на повече от 10 души, в т. ч. сватби, балове, кръщенета и други.

Това нарежда здравният министър със Заповед № РД-01-332/12.06.2020 г., която влиза в сила от 15 юни, понеделник.

Със същата заповед се разрешава провеждането на спортни мероприятия на открито и закрито при заетост на местата до 50 % от общия им капацитет и настаняване на зрители най-малко през една седалка или при дистанция от 1,5 м. Същото условие, за 50 % заетост на местата, се отнася и за провеждането на конгреси, конференции, семинари и изложения, както и за провеждането на културно-развлекателни мероприятия, в т.ч. театри, концерти, сценични прояви,  занятия от танцовото, творческото и музикално изкуство, както и занимални от юридически и физически лица и др.

Реклама

Времето

Тетевен
ясно небе
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
76 %
1.2kmh
2 %
сб
29 °
нд
29 °
пн
31 °
вт
31 °
ср
29 °