събота, юни 27, 2026

Д-р Мадлена Бояджиева направи оглед на новоасфалтирани улици в селата Черни Вит и Гложене

Кметът на Община Тетевен д-р Мадлена Бояджиева направи оглед на новоасфалтирани улици в селата Черни Вит и Гложене. Дейностите са част от Инвестиционната програма на общината за 2020 г.

В с. Черни Вит д-р Бояджиева инспектира ул. „Христо Ботев“, като бе придружена от кмета на селото – Цветослава Христова. Г-жа Христова каза, че в момента е асфалтирана още една немалка част от улицата, като през предходните години са ремонтирани други участъци от нея.

Останалите два асфалтирани обекта се намираха в с. Гложене, където д-р Бояджиева бе посрещната от кмета – Красимир Николов. Те заедно огледаха реновираните улици „Дако Йонков“ и „Найден Стоянов Найденов“. Кметът на Тетевен посети и улица „Иглика“ в м. Асен, където бе направено оформяне на страните на дерето. Г-н Николов показа и обновената чешма „Лежана“ в края на същата улица, която е почистена, циментирана, а след няколко години прекъсване отново работи.

Д-р Бояджиева изрази своето задоволство от направените подобрения и добави, че и в с. Рибарица е започнало асфалтирането на улица „Филип Тотьо“.

Реклама

Oсветиха нов параклис в Тетевен

На 8 ноември Българската православна църква почита паметта на Свети Архангел Михаил. В Тетевен по случай празника, бе осветен и открит параклис, носещ името на Св. Архангел Михаил. Идеята и реализацията за създаването му са на инж. Емил Максимов. С това добро дело, инж. Максимов доказа, че вярата в Бог и доброто осветяват човешкия път.

Гости на празника бяха д-р Мадлена Бояджиева – кмет на Община Тетевен и Мария Стойчева – председател на ОбС-Тетевен. Те поздравиха инж. Максимов и му пожелаха здраве и все повече успехи. Според християнската религия, седем са първенствуващите ангели, наречени Архангели, които стоят край Бога и всеки един от тях има своя мисия. Архангел Михаил е „пазител на душите и борец против злото“. Архангеловден е вторият по значимост есенен православен празник след Димитровден.

Реклама

Нови 9 положителни случая на COVID-19 в област Ловеч

На 8 ноември на територията на Област Ловеч са диагностицирани 9 нови случая, разпределени по общини както следва:

За Община Ловеч – 2 случая, мъж на 48г. от гр. Ловеч на домашна изолация и жена на 71г. от с. Славяни, хоспитализирана в СБАЛББ Троян. Няма епидемиологична връзка между случаите.

За Община Троян – 4 случая, 2 от гр. Троян, хоспитализирани в СБАЛББ Троян; 2 от с. Черни Осъм – мъж на 75г. хоспитализиран в СБАЛББ и жена на 55г. на домашна изолация. Случаите нямат епидемиологична връзка помежду си.

За Община Тетевен – 1 случай, жена на 66г. от с. Галата

За Община Летница – 1 случай, мъж на 60 г., хоспитализиран в УМАБЛ „Георги Странски“ Плевен с едно контактно лице в дома, карантинирано

За Община Ябланица – 1 случай, жена на 66 г. от гр. Ябланица, хоспитализирана в МБАЛ Луковит.

Епидемиологично проучване е проведено на всички лица, които са карантинирани, в т.ч. и техните контактни лица.

Сред диагностицираните лица няма лица под 18 години, не са установени положителни случаи на медицински лица и преподаватели в учебни и детски заведения.

Починали са две лица – жена на 78г. от с. Дерманци, в МБАЛ Ловеч с дихателна и сърдечно-съдова недостатъчност и мъж на 80г. от гр. Ловеч, починал в СБАЛББ Троян.

Към 10 часа на 9 ноември общият брой диагностицирани случаи в област Ловеч е 624, активните случаи са 388, излекуваните лица са 217. Починалите лица са 19.

Реклама

На 8 ноември българските полицаи отбелязаха своя професионален празник

66 служители на ОД МВР-Ловеч са отличени от ръководството на дирекцията по повод празника на българската полиция. ​

За безукорно поведение, постигнати трайни резултати и продължителна служба в МВР, с „Почетен знак на МВР IIIстепен“  от министър Христо Терзийски е награден  главен инспектор Иво Рабаджиев – началник на РУ Луковит. 

Старши комисар Милен Маринов директор на ОД МВР-Ловеч е наградил с „писмена похвала“ 36 служители на областната дирекция, като сред тях  са комисар Цветозар Цанков зам. директор, комисар Венцислав Велев началник отдел „Охранителна полиция“, началниците на секторите „Противодействие на криминалната престъпност“ и „Противодействие на икономическата престъпност“, както и началниците на районните управления на МВР в Ловеч, Троян, Тетевен, Ябланица и Угърчин.

Други 13 служители на ОД МВР-Ловеч са наградени отново с „Писмена похвала“ от името на зам.-директора на областната дирекция комисар Цветозар Цанков, а комисар Венцислав Велев началник отдел „Охранинелна полиция“ е наградил 17 служители от всички поделения на ОД МВР-Ловеч .

Инициативата за учредяване на патронен празник на българската полиция датира от 1924 год. Тя принадлежи на софийския градоначалник о.з. подполковник Георги Кисьов. На 29 август 1924 год. в рапорт до министъра на вътрешните работи и народното здраве той предлага да бъде избран за патрон на полицията един от нашите светци с мотива, че това е  “в интерес на службата, за да се поддържа по-добре религиозното чувство на полицаите и се ръководи още по-правилно тяхното възпитание”.

Министърът на вътрешните работи и народното здраве Иван Русев възприема идеята на градоначалника и под влияние на софийския митрополит Стефан спира вниманието си на празника на Св. Архангел Михаил. При избора на патрон на полицията натежава и аргумента, че Св. Архангел Михаил символизира защитничеството, като проява на мъжество и хуманизъм.

Така на 21 ноември /8 ноември по нов стил/ 1924 год. за първи път е отбелязан патронния празник на цялата полиция в царството – Св. Архангел Михаил.На тази дата всяка година до 1943г. на площад “Св. Ал.Невски” в гр.София се е извършвал тържествен водосвет , преглед на представителните части от различни служби на полицията, награждавани са били проявилите се полицаи. Следва прекъсване от 55 години, до 8 ноември 1999 год., когато се подновява честването на празника.

Реклама

Ремонтът на тръбата за София на тунел „Витиня“ на АМ “Хемус” върви към финал

Ремонтът на тръба за София на тунел „Витиня“ на АМ “Хемус” върви към своя финал. Очаква се да приключи след Нова година и движението на автомобилния трафик да бъде възстановено. Съоръжението ще отговаря на всички европейски изисквания за безопасност.

Ремонтните дейности започват през 2018 г., веднага след ремонта на дясната тръба на „Витиня“. При направените изследвания с георадар и геологически сондажи са установени каверни (кухини) както между двете облицовки (първична и вторична), така и между първичната облицовка и скалния масив. Някои от кухините са със значителни размери. По този начин скалният масив не е подпрян както е необходимо и през периода на 30 годишната си експлоатация  допълнително е претърпял деформации.

Причините за наличието на кухини са комплексни. Една от тях е местоположението на тунела, който се намира в Гогинския разлом. Различни са били и технологиите по време на строителството.

При изграждането му не е положена хидроизолация по цялото сечение на тунелната тръба, в резултат на което води от скатния масив са увредили носещата конструкцията на пътния тунел.

Установените нарушения наложиха извършване на пълно обследване на съоръжението. Направени са множество проучвания и експертизи, които показаха, че необходимият ремонт ще е по-сложен от първоначалните очаквания и се налага да бъдат предприети спешни аварийни мерки. Появяват се дори предложения да се изгради напълно нов тунел. Идеята обаче е отхвърлена, защото това би наложило промяна в трасето на магистралата. Освен това експертите са категорични, че и при едно ново строителство ще трябва да се извърши укрепване на скалния масив, защото е  разхлабен и трябва да се стабилизира. Затова е приет вариантът да се реконструира съществуващият тунел, като се извършат необходимите мероприятия по укрепване на конструкцията, дори това да отнеме повече време.

За усилване на тунела и попълване на кухините между първичната облицовка и скалния масив е инжектиран 3500 куб. м специален бетонов разтвор през направени за целта 3000 отвора. След това е извършено укрепване на масива и тунелните облицовки, за което са изпълнени над 7000 анкера с обща дължина около 70 км. Всичките са инжектирани с около 600-700 литра циментов разтвор за всеки анкер.

Изпълнена е над 33 600 кв. м хидроизолация по цялата дължина на лявата тунелна тръба. Сега се монтират армировъчни мрежи – част от новата първична носеща облицовка с дебели 15 см. Същата се изпълнява чрез торкретиране на три пласта.

Изградена е сложна дренажна система, която отвежда водите, задържани от хидроизолацията и предпазва новата първична носеща облицовка. В момента строителите изграждат и системата за опасни разливи. В резултат от всички дейности тунелът вече ще е напълно сух за разлика от времето преди ремонта, когато в него винаги имаше течове.

След ремонтните дейности, благодарение на премахването на опасните и ненужни облицовки и оптимизиране на нивелетата, ще се гарантира необходимият динамичен габарит на трите ленти за движение.

В началото на декември ще започне изграждането на инженерната инфраструктура. Ще бъде изградена осветителна система с адапционно осветление в двата края на тунелната тръба и  водещо осветление. Видеонаблюдението ще е без сляпа точка в целия тунел. Доставени са дизелов агрегат за аварийно електроснабдяване при авария, вентилационни системи, система за събиране на опасни разливи от настилката, „умни“ знаци с указания и информация и др.

Тунел „Витиня“ ще е първият в страната с внедрена „Тетра система“, която ще дава информация в реално време и възможност за бързо предупреждение. С новите технологии ще може да се подава информация към ситуационните центрове на АПИ, МВР, пожарната, за да се реагира на първата минута и така да се осигури бърза реакция. Буквално с един бутон ще може да се спира движението. В момента при инцидент подаването на сигнал до 112 отнема 1-2 минути. Вече дори само при спиране на автомобил камерите ще светят и мигат, ще дават сигнал и при движение в насрещното платно.

Трите нови напречни тунелни връзки, които трябва да свържат двете тръби на тунел „Витиня“, са изградени съгласно проекта до етап 1. Ще се изграждат две пешеходни и една шосейна връзка, които да се ползват за евакуация на хора и автомобили, както и за достъп на линейки, пожарни и други специализирани автомобили в случай на авария в една от тръбите. Те се прокопават от лявата тръба на тунела, като остават само няколко метра, за да се свържат с дясната тръба.          

В момента на тунела работят между 60 и 80 души на смени, а общо ангажираните са 150 души, включващи и служителите по логистика. Използват се и 29 специализирани машини.

Реклама

Областният управител проведе неприсъствено заседание на Комисия по заетостта към Областен съвет за развитие

Областният управител Ваня Събчева проведе неприсъствено заседание на Комисия по заетостта към Областен съвет за развитие на област Ловеч. Единствената точка в дневния ред бе приемането на Доклад с резултатите от второто за 2020 г. анкетно проучване на потребностите от работна сила в област Ловеч. Проучването е проведено в периода1 септември – 16 октомври 2020 г.       

Със заповед на Областен управител бе сформирана работна група, със задача да организира, координира и набира информация от работодатели на територията на областта чрез анкетиране, съгласно изискванията на Изпълнителния директор на Агенция по заетостта. Според направено от нея разпределение на интервютата по области, за област Ловеч техният брой е 55 от общо 4000 работодатели в случайната извадка. За целите на събирането на информация относно търсенето на работна сила от работодателите, бе съставена и програмирана онлайн анкета, която съдържа 24 въпроса, от които 8 са свързани с демографията на предприятията и 16 въпроса, касаещи конкретната тематика на изследването – знания, умения, компетентности, влияние на кризата.

Обобщената информация за област Ловеч сочи, че всички работодатели на наша територия са 5827. Най-голям дял в разпределението по сектори заема Индустрия – 33.6 %, Търговия, транспорт, хотелиерство и ресторантьорство – 30.3 %, и Държавно управление, образование, хуманно здравеопазване и социална работа – 18.9 %. За предходните 12 месеца по средно месечен брой на наетия персонал, преобладават работодатели с до 9 наети лица – 89.0 %, работодатели от 10 до 49 наети лица са 9.2 % и от 50 до 249 наети лица – 1.8 %.

Предпочитаните от работодателите и считани за най-необходими знания и умения, при наемане на персонал са самоконтрол и дисциплина – 71.1 %; умения за работа под напрежение – 52.5 %; социални умения – 51.2 %; продуктивност – 41.1 %.

Знанията и уменията, на които работодателите в област Ловеч не държат при наемане на персонал, са практически знания и умения за организиране и провеждане на обществени поръчки, подготовка на тръжна документация и участие в търгове – 97.3 %; практически знания и умения за планиране, разработване, изпълнение и отчитане на проекти и програми – 94.6 %, практически знания и умения за планиране на нормативната уредба в областта на данъчното, осигурителното и трудовото законодателство – 93.9 %.

От посочените в анкетата компетентности според работодателите най-важни за тях са инициативност и предприемачество – 26.1 %; общуване на роден език – 19.7 %; дигитална компетентност – 6.9 %.

Компетентностите, които работодателите не отчитат като важни да бъдат притежавани от наетите лица, са културна осъзнатост и творчество, общуване на чужд език, математическа компетентност, обществени и граждански компетентности и умение за учене.

През следващите  6 месеца 85 % от работодателите в областта няма да търсят нов персонал, а само 10.2 % ще имат нужда от такъв. Поради намаляване обема на продажби, производство и други услуги 86.3 % от работодателите през следващата година очакват свиване на персонал. Най-търсените специалисти ще са с квалификация от следните професии: машинен оператор, шивач и заварчик. Други специалисти, които работодателите ще търсят, са оперативен счетоводител, компютърен график, оператор в дървообработването, готвач, електротехник.

През следващите 12 месеца ще бъдат търсени 555 специалисти с квалификации, изискващи правоспособност и/или висше образование, от следните професии – оператор на металорежещи машини, машинен инженер, педагогически специалист, юрист.

Работодателите ще имат потребност от неквалифицирани работници – общ работник, куриер, носач и др., като техният брой е 233, а потребността на работници в преработващата промишленост е 122. Преобладаващият вид заетост е постоянна на пълен работен ден. Работодателите при анкетирането отбелязват, че срещат затруднение при намирането на работна сила, като най-вече се откроява трудността  за намиране на специалисти в следните професии – заварчик (44.6 %), компютърен график (33.9 %), електротехник и оператор в дървообработването (10.8 %).

От заявилите потребност от нов персонал през следващите 6 месеца работодатели 60.2 % смятат, че няма да окаже влияние COVID кризата и/или въвеждане на  ограничителни мерки. Работодателите от областта смятат обаче, че ще се наложи да бъдат освободени 471 неквалифицирани работници при задълбочаване на COVID кризата.

От 5827 работодатели на територията на област Ловеч 1816 очакват след 3-5 години да търсят и наемат специалисти с висше образование, като най-голяма необходимост ще имат от персонал в сектор икономика – 161 специалисти по информатика и компютърни науки 122 и машинно инженерство и право – 39.

Потребността на специалисти със средно образование ще е в професионално направление – здравни грижи – 2100, секретарски, административни и офис дейности – 332, търговия на едро и дребно – 122, компютърни науки – 122 и хотелиерство, ресторантьорство и кетъринг – 122, заявени от 3315 работодатели.

Комисията по заетостта към Областен съвет за развитие прие внесеният от работната група Доклад с резултатите от проведено проучване на потребностите от работна сила в област Ловеч, който е предоставен на Агенцията по заетостта.

Реклама

6 нови случая на Covid-19 в Тетевен

На 04 ноември на територията на Област Ловеч са диагностицирани 79 нови случая, разпределени по общини както следва:

За Община Тетевен – 6 случая

  • мъж  от гр. Тетевен
  • жени – 4 от гр.Тетевен
  • мъж  от с. Черни вит

За Община Ловеч – 34 случая

  • мъже  – 14 от гр. Ловеч
  • жени – 16  от гр. Ловеч
  • мъж от с. Чавдарци
  • мъж от с. Баховица
  • жена с. Дойренци
  • жена от с. Тепава

За Община Троян – 31 случая

  • мъж от с.Врабево
  • мъж от с.Ломец
  • жена от с.Орешак
  • мъж от с. Стефаново
  • мъж от с. Терзийско
  • мъже – 9 от гр. Троян
  • жени – 17  от гр. Троян

За Община Луковит – 4 случая

  • жена  от гр. Луковит
  • мъж от с.Торос
  • мъж от с.Карлуково
  • мъж от с.Ъглен

За Община Летница – 1 случай

  • жена от гр. Летница

За Община Априлци – 1 случай

  • мъж  от гр. Априлци

За Община Ябланица  – 1 случай

  • жена от гр. Ябланица

За Община Угърчин – 2 случая

  • Мъже – 2  от гр. Угърчин

От тях 14 лица са хоспитализирани.

Епидемиологично проучване до момента е проведено на 27 лица, които са карантинирани, в т.ч. и техните контактни лица. Продължава епидемиологичното проучване на останалите лица.

Установен е положителен резултат при 6 лекари, 3 мед.сестри, 1 рехабилитатор.

Поради заболяване на част от медицинския и немедицинския персонал на Неврологично отделение на МБАЛ-Тетевен, приемът на болни е преустановен в понеделник, отделението спира временно работа, считано от вчера до оздравяване на медицинския персонал.

Поради заболяване на две медицински сестри в ДЯ „Мечо пух“ Ловеч, от които едната в Трета група, всички деца от групата са карантинирани за 10 дни. До края на деня ще бъдат връчени предписанията на родителите. Другото новодиагностицирано лице е патронажната сестра, която не провежда занимания с децата. Като контактни на двете мед.сестри са карантинирани другата медицинска сестра на групата и две помощник-възпитателки. Детската ясла е затворена, считано от днес за крайна огнищна дезинфекция. Поради заболяване и на друг персонал в детското заведение в предходните седмици, яслата ще бъде отворена след оздравяване и завръщане на персонала, за което директорът на яслата ще уведоми родителите.

Разпространението на ковид-инфекцията е дифузно. Преобладаващите случаи са в общините Ловеч и Троян. Отбелязва се нарастване на случаите и в общините Луковит и Тетевен. Оформени са предимно семейни огнища с по няколко контактни лица. До момента са установени и няколко клъстерни огнища – детската ясла, РЗОК с 4 заболели, община Троян с 4 заболели, двете неврологични отделения в МБАЛ Ловеч и МБАЛ Тетевен.

РЗИ преустановява до края на седмицата издаването на направления за PCR изследване на пациенти, насочени от ОПЛ, поради заболяване и карантиниране на тримата опълномощени лекари, издаващи направления. Подадена е заявка към МЗ за други трима лекари от Инспекцията и след получаване на съответните кодове от НЗОК, ще се възстанови издаването на направления на здравноосигурени лица, насочени от личния лекар за тест.

На територията на област Ловеч със заповед на директора на РЗИ са определени 169 легла за лечение на пациенти с коронавирусна инфекция. В МБАЛ Ловеч са определени 65 инфекциозни легла, към момента са заети всички легла, в СБАЛББ Троян – определените легла са 69, заетите 50. От днес МБАЛ Троян, МБАЛ Тетевен и МБАЛ Луковит приемат пациенти, насочени от ЦСМП или личните лекари със съмнение за ковид-инфекция. Общо леглата в посочените три лечебни заведения са 32. В МБАЛ „Кардиолайф“ са определени три легла за пациенти с кардиологични заболявания, при които е установен и COVID-19, което дава възможност такива пациенти да бъдат лекувани комплексно.

Ето какво призовават от РЗИ Ловеч:

Призоваваме контактните лица в семействата да спазват доколкото е възможно мерки за безопасност, а именно при възможност изолиране на болния в отделна стая, ползване на самостоятелни прибори за хранене и кърпи, учестена дезинфекция на санитарни помещения, брави на врати, плотове и др.рискови места, носене задъжително маска от болното лице и силно препоръчително носене на маска от членовете на семейството. Изследване с PCR не се препоръчва на контактни лица в семейството и по месторабота без симптоми и/или преди 4-5-я ден от контакта, защото вероятността тестът да е отрицателен е много голяма. Контактните лица от първи ред се карантинират за 10 дни и ако нямат оплаквания, тест не е необходим и карантината се преустановява.

Призоваваме хората да спазват дистанция, да избягват масови събирания, да отложат семейни и фирмени тържества. Често и постоянно да се дезинфекцират ръцете и дома, както и работните помещения. Носенето на маска в търговски обекти, офиси, производствени помещения, администрации не само е задължително, но да не се подценява в никакъв случай и маската да покрива плътно носа и устата, тъй като разпространението на инфекцията е дифузно и никой не е застрахован. Всички работодатели да не допускат служители и работници с оплаквания на работните места, защото огнищното разпространение на инфекцията ще се случи бързо.

РЗИ изказва своята благодарност на Областна администрация Ловеч и на общините Априлци, Летница, Луковит, Тетевен, Угърчин и Ябланица, че се включиха във връчването на предписания на заразени и контактни лица по места, което ще помогне на експертите в Инспекцията да извършват по-бързо епидемиологичните проучвания и да издават необходимите документи за карантина.

Реклама

Информационен бюлетин ОД МВР-Ловеч

Лек автомобил е изгорял в нощта на 03 срещу 04 ноември пред блок в ж.к. «Здравец», в Ловеч. Огънят е възникнал в предната част на превозното средство. По случая е образувано досъдебно производство и служители на РУ Ловеч продължават работа по установяване на причините за инцидента.

37-годишен жител на с.Малчика е задържан за срок от 24 часа в РУ Троян, след като на 04 ноември при управление на лек автомобил в Троян е спрян за полицейска проверка и е установено, че шофира след употреба на алкохол, с концентрация в издишания въздух 1,53 промила. По случая в РУ Троян е образувано бързо производство.

37-годишен от Ловеч е установен като извършител на кражба на стек бира и 6 бутилки с вино, станала на 04 ноември след разбиване на витринно стъкло на търговски обект. По случая в РУ Ловеч е образувано досъдебно производство, а мъжът е задържан за срок до 24 часа.

Реклама

78 са новите случаи на Covid-19 в област Ловеч

Към 00.00 на 5.11.2020 г. новите случаи на Covid-19 за област Ловеч са 78. Това сочат данните на единният информационен портал.

Броят на новозаразените за цялата страна е 4054, като са направени 13 203 PCR теста. За последното денонощие в интензивните отделения са постъпили 239 души, 54 са починали.

Най-много нови потвърдени случаи на Covid-19 за денонощието има в София – 1477. 

Потвърдени случаи по Области

ОбластОбщоНови
Благоевград4441188
Бургас2457141
Варна3781204
Велико Търново101291
Видин44525
Враца1005121
Габрово111090
Добрич116624
Кърджали102737
Кюстендил118366
Ловеч54078
Монтана97181
Пазарджик164071
Перник99565
Плевен130485
Пловдив5593310
Разград81554
Русе1874141
Силистра50653
Сливен149086
Смолян109230
София165198
София (столица)215331477
Стара Загора2382205
Търговище120054
Хасково87861
Шумен159874
Ямбол90244
ОБЩО645914054
Реклама

Служители на общинските и областната администрация разнасят предписания за карантина

Служители на общинските и областната администрация разнасят предписания за карантина. Това се налага от затруднената работа на РЗИ Ловеч. Причината – увеличаващият се брой на новозаразените в областта от една страна, от друга – намаленият състав на здравната инспекция в областния град поради заразени епидемиолози и служители.

Това налага общините, които имат също огромни задължения в извънредната ситуация, да се ангажират и с разнасянето на предписанията на своя територия, тъй като най-добре познават хората си по места. Служителите на Областна администрация донасят документите на общините, а те от своя страна много бързо организират и обикалят хората, които са информирани вече, че са с положителен резултат от теста СOVID 19 или са контактни от първа линия на заразен с инфекцията.

Днес предписанията бяха доставени от наши служители в община Тетевен в селата Градежница и Рибарица и община Луковит. Вчера бяха взети и връчени от община Угърчин. Утре маршрутът може би ще е различен, целта ни е да помогнем на РЗИ. Говорим за болниците, за пациентите, но някак си в страни остава огромната работа, която вършат служителите на РЗИ в страната. Благодаря на кметовете на Априлци, Летница, Луковит, Тетевен, Угърчин и Ябланица, които приеха за своя и тази задача – да съдействат бързото разнасяне на документите. Благодаря и на колегите от моя екип, които приеха да вършат и това, за да подпомогнем процеса, мотивира тази част от работата на колегите си областният управител Ваня Събчева.

Преди ден тя призова от социалната мрежа всеки, който може да помогне на болниците –  да го направи, като най-голяма нужда има от лекари, медицински сестри, санитари. От подкрепа има нужда и в РЗИ, като на много места в страната такава оказват доброволци, които с личните си превозни средства пътуват, за да се разнасят предписанията много бързо. При спазването на всички противоепидемични мерки това не носи риск.

Носете си маските, спазвайте дистанция, мийте често ръцете си и дезинфекцирайте, проветрявайте добре помещенията, в които живее и работите, трябва да се справим заедно с коронакризата, апелира отново Ваня Събчева.

Реклама

Времето

Тетевен
разкъсана облачност
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
82 %
1.6kmh
37 %
сб
21 °
нд
29 °
пн
31 °
вт
32 °
ср
31 °